Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

Wakacje z Bogiem 2018

Wakacje z Bogiem 2018

Kolejna edycja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży WAKACJE Z BOGIEM termin: 22 VI - 3 VII 2018r. koszt wypoczynku...

Pokaż cały artykuł

Pielgrzymka Dziękczynna do Sanktuarium MB w Lourdes

Pielgrzymka Dziękczynna do Sanktuarium MB w Lourdes

  W Roku Jubileuszowym 160-lecia objawień w Lourdes nasza parafia organizuje Pielgrzymkę Dziękczynną za 50-lecie koronac...

Pokaż cały artykuł

Zdjęcia z uroczystości koronacji

Zdjęcia z uroczystości koronacji

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy dysponują zdjęciami z uroczystości koronacji naszego obrazu – prosi...

Pokaż cały artykuł

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Rekolekcje Wielkopostne 2018

            REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie  22 – 25 marca 2018 r. W ROKU...

Pokaż cały artykuł

Ferie w Karpaczu 2018 - podsumowanie

Ferie w Karpaczu 2018 - podsumowanie

  Kolejny nasz zimowy turnus - szkoła narciarska za nami! Pozostały piękne wspomnienia i... FILM :) Piękny czas i fanta...

Pokaż cały artykuł

Droga Krzyżowa 2018

Droga Krzyżowa 2018

  Okres Wielkiego Postu to czas kiedy w parafiach odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Naszej P...

Pokaż cały artykuł

8 sierpnia w Piekoszowie


maryja.jpgJak każdego
ósmego dnia miesiąca, tak i w sierpniu oddawaliśmy cześć Naszej Piekoszowskiej Pani.

Sierpniowa nowenna zbiegła się z przypadającym wspomnieniem św. Dominika, prezbitera, założyciela zakonu Dominikanów (1170-1221). Był on wielkim czcicielem Matki Bożej. Niejednokrotnie mu się objawiała.

 

Podczas jednego z widzeń, około 800 lat temu przekazała mu różaniec, jako skuteczną broń przed grzechem i w walce z panoszącymi się wówczas herezjami. Św. Dominik był pierwszym propagatorem modlitwy różańcowej, która przemieniła tyle serc ludzkich na przestrzeni wieków. Wieczorem tego dnia miało miejsce tradycyjne czuwanie przed Obrazem Matki Bożej. Przybyli na nie licznie parafianie z Łosienia wraz ze swoim proboszczem ks. Stanisławem Królem. Pielgrzymka ta odbyła się w cyklu comiesięcznych czuwań, wspólnot które wywodzą się z naszej parafii. Wcześniej do Piekoszowa przybyli parafianie ze Szczukowic, Rykoszyna i Jaworzni. Czuwanie zakończyło się wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim.

Gościmy:

308234
Dziś: Dziś: 90
W tym miesiącuW tym miesiącu7498
Wszystkich:Wszystkich:308234

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 22 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj