Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

Sympozjum naukowe

Sympozjum naukowe "Oto Matka Twoja"

W Piekoszowie odbyło się sympozjum naukowe poświęcone 50-leciu koronacji obrazu Matki Bożej Piekoszowskiej. Główne obcho...

Pokaż cały artykuł

Sympozjum naukowe

Sympozjum naukowe

W przeżywanym Roku Jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia organizujemy Sympozjum pt.: „Oto Matka...

Pokaż cały artykuł

Odpust Parafialny

Odpust Parafialny

Odpust w uroczystość Zesłania Ducha Świętego z asystą wojskową. Ks. Proboszcz Kustosz naszego Sanktuarium otrzymał z rą...

Pokaż cały artykuł

Majówka Rowerowa z Bogiem

Majówka Rowerowa z Bogiem

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

Kalendarium Roku Jubileuszowego 2018

Kalendarium Roku Jubileuszowego 2018

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - fotorelacja

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - fotorelacja

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

8 sierpnia w Piekoszowie


maryja.jpgJak każdego
ósmego dnia miesiąca, tak i w sierpniu oddawaliśmy cześć Naszej Piekoszowskiej Pani.

Sierpniowa nowenna zbiegła się z przypadającym wspomnieniem św. Dominika, prezbitera, założyciela zakonu Dominikanów (1170-1221). Był on wielkim czcicielem Matki Bożej. Niejednokrotnie mu się objawiała.

 

Podczas jednego z widzeń, około 800 lat temu przekazała mu różaniec, jako skuteczną broń przed grzechem i w walce z panoszącymi się wówczas herezjami. Św. Dominik był pierwszym propagatorem modlitwy różańcowej, która przemieniła tyle serc ludzkich na przestrzeni wieków. Wieczorem tego dnia miało miejsce tradycyjne czuwanie przed Obrazem Matki Bożej. Przybyli na nie licznie parafianie z Łosienia wraz ze swoim proboszczem ks. Stanisławem Królem. Pielgrzymka ta odbyła się w cyklu comiesięcznych czuwań, wspólnot które wywodzą się z naszej parafii. Wcześniej do Piekoszowa przybyli parafianie ze Szczukowic, Rykoszyna i Jaworzni. Czuwanie zakończyło się wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim.

Gościmy:

335352
Dziś: Dziś: 30
W tym miesiącuW tym miesiącu5684
Wszystkich:Wszystkich:335352

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 18 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj