Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

HISTORYCZNE WYDARZENIE

HISTORYCZNE WYDARZENIE

W niedzielę, 12 listopada 2017 r. mogliśmy w naszym kościele zobaczyć odnowione krzyże i kule, które w najbliższych dni...

Pokaż cały artykuł

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY

W najbliższych dniach na parkingu przy kościele stanie kontener, do którego będzie można wrzucać makulaturę. Dochód z je...

Pokaż cały artykuł

„OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE”

„OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE”

W sobotę, 11 listopada 2017 r. zgromadziliśmy się licznie w naszym sanktuarium, aby podczas Mszy św. o godz. 12.00 modl...

Pokaż cały artykuł

8 dzień miesiąca w Piekoszowie

8 dzień miesiąca w Piekoszowie

Dzisiaj przypada 8 dzień miesiąca, który od ponad 30 lat jest szczególnie uroczyście przeżywany w Sanktuarium Matki Boż...

Pokaż cały artykuł

Kapsuła czasu

Kapsuła czasu

Nagranie z otwarcia kapsuły czasu znalezionej podczas remontu wież w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie!...

Pokaż cały artykuł

Informacja o wyborze Zarządzającego projektem

Informacja o wyborze Zarządzającego projektem

Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie informuje, na podstawie przepisów udzielania...

Pokaż cały artykuł

8 sierpnia w Piekoszowie


maryja.jpgJak każdego
ósmego dnia miesiąca, tak i w sierpniu oddawaliśmy cześć Naszej Piekoszowskiej Pani.

Sierpniowa nowenna zbiegła się z przypadającym wspomnieniem św. Dominika, prezbitera, założyciela zakonu Dominikanów (1170-1221). Był on wielkim czcicielem Matki Bożej. Niejednokrotnie mu się objawiała.

 

Podczas jednego z widzeń, około 800 lat temu przekazała mu różaniec, jako skuteczną broń przed grzechem i w walce z panoszącymi się wówczas herezjami. Św. Dominik był pierwszym propagatorem modlitwy różańcowej, która przemieniła tyle serc ludzkich na przestrzeni wieków. Wieczorem tego dnia miało miejsce tradycyjne czuwanie przed Obrazem Matki Bożej. Przybyli na nie licznie parafianie z Łosienia wraz ze swoim proboszczem ks. Stanisławem Królem. Pielgrzymka ta odbyła się w cyklu comiesięcznych czuwań, wspólnot które wywodzą się z naszej parafii. Wcześniej do Piekoszowa przybyli parafianie ze Szczukowic, Rykoszyna i Jaworzni. Czuwanie zakończyło się wspólnie odśpiewanym Apelem Jasnogórskim.

Gościmy:

270799
Dziś: Dziś: 60
W tym miesiącuW tym miesiącu4815
Wszystkich:Wszystkich:270799

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 17 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj