Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

Sympozjum naukowe

Sympozjum naukowe "Oto Matka Twoja"

W Piekoszowie odbyło się sympozjum naukowe poświęcone 50-leciu koronacji obrazu Matki Bożej Piekoszowskiej. Główne obcho...

Pokaż cały artykuł

Sympozjum naukowe

Sympozjum naukowe

W przeżywanym Roku Jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia organizujemy Sympozjum pt.: „Oto Matka...

Pokaż cały artykuł

Odpust Parafialny

Odpust Parafialny

Odpust w uroczystość Zesłania Ducha Świętego z asystą wojskową. Ks. Proboszcz Kustosz naszego Sanktuarium otrzymał z rą...

Pokaż cały artykuł

Majówka Rowerowa z Bogiem

Majówka Rowerowa z Bogiem

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

Kalendarium Roku Jubileuszowego 2018

Kalendarium Roku Jubileuszowego 2018

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - fotorelacja

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - fotorelacja

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

Odpust i dożynki w Piekoszowie

 

b_150_100_16777215_00_images_Artykuly_Dożyki_w_piekoszowie_2013.jpgPielgrzymowanie do sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie jest wieloletnią tradycją. Od kilku już lat połączone jest z dożynkami dekanalnymi. Udział w dożynkach wzięły wszystkie parafie z dekanatu piekoszowskiego: Chełmce, Ćmińsk, Jaworznia, Łosień, Rykoszyn, Strawczyn, Szczukowice i Wierna.

 

Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wyruszyli pieszo ze swoich parafii z wieńcami dożynkowymi. W długiej czasem drodze, obok pięknego śpiewu nie brakowało modlitwy różańcowej, Litanii i Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Przed południem nastąpiło uroczyste wejście pątników. Pielgrzymi najpierw pokłonili się przed cudownym obrazem Matki Miłosierdzia, a następnie udali się do ołtarza polowego. Pątnicy polecali Piekoszowskiej Pani swoje rodziny, problemy, troski, prosząc o Jej wstawiennictwo, opiekę i pomoc. Uroczystej Mszy św., sprawowanej na ołtarzu polowym przy sanktuarium, przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Piotr Motyka, proboszcz parafii Masłów. Podczas liturgii zostały poświęcone wieńce dożynkowe, wykonane przez poszczególne parafie. Wyrażały one wielkie dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Uroczystości dożynkowo-odpustowe uświetniał chór parafialny oraz orkiestra z Piekoszowa.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę i z wiarą przeżyte Dożynki w dzień urodzin Patronki naszej parafii Maryi.

Galeria - Odpust i dożynki w Piekoszowie

Gościmy:

335352
Dziś: Dziś: 30
W tym miesiącuW tym miesiącu5684
Wszystkich:Wszystkich:335352

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 17 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj