Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

Porządek wizyty duszpasterskiej 2018

Porządek wizyty duszpasterskiej 2018

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE - KOLĘDA 15 – 20 stycznia 2018 r. w poniedziałek, 15 stycznia – od godz. 15.00 1) ul. Częstoch...

Pokaż cały artykuł

Sakrament Chorych

Sakrament Chorych

Jak kiedyś Chrystus z wielką troską odwiedzał chorych, by podnosić ich na duchu i uzdrawiać, tak obecnie przychodzi w os...

Pokaż cały artykuł

Rekolekcje Adwentowe 2017

Rekolekcje Adwentowe 2017

REKOLEKCJE ADWENTOWE w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”  

Pokaż cały artykuł

MINISTRANCI I SCHOLA NA WYCIECZCE

MINISTRANCI I SCHOLA NA WYCIECZCE

W pierwszą sobotę listopada dzieci ze scholi i nasi ministranci wraz z opiekunami: księżmi wikariuszami Szymonem i Micha...

Pokaż cały artykuł

RORATY PIEKOSZOWSKIE

RORATY PIEKOSZOWSKIE

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na RORATY do naszego sanktuarium, które odprawiamy codziennie o godz. 17.00 (oprócz n...

Pokaż cały artykuł

Odpust i dożynki w Piekoszowie

 

b_150_100_16777215_00_images_Artykuly_Dożyki_w_piekoszowie_2013.jpgPielgrzymowanie do sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie jest wieloletnią tradycją. Od kilku już lat połączone jest z dożynkami dekanalnymi. Udział w dożynkach wzięły wszystkie parafie z dekanatu piekoszowskiego: Chełmce, Ćmińsk, Jaworznia, Łosień, Rykoszyn, Strawczyn, Szczukowice i Wierna.

 

Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wyruszyli pieszo ze swoich parafii z wieńcami dożynkowymi. W długiej czasem drodze, obok pięknego śpiewu nie brakowało modlitwy różańcowej, Litanii i Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Przed południem nastąpiło uroczyste wejście pątników. Pielgrzymi najpierw pokłonili się przed cudownym obrazem Matki Miłosierdzia, a następnie udali się do ołtarza polowego. Pątnicy polecali Piekoszowskiej Pani swoje rodziny, problemy, troski, prosząc o Jej wstawiennictwo, opiekę i pomoc. Uroczystej Mszy św., sprawowanej na ołtarzu polowym przy sanktuarium, przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Piotr Motyka, proboszcz parafii Masłów. Podczas liturgii zostały poświęcone wieńce dożynkowe, wykonane przez poszczególne parafie. Wyrażały one wielkie dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Uroczystości dożynkowo-odpustowe uświetniał chór parafialny oraz orkiestra z Piekoszowa.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę i z wiarą przeżyte Dożynki w dzień urodzin Patronki naszej parafii Maryi.

Galeria - Odpust i dożynki w Piekoszowie

Gościmy:

289608
Dziś: Dziś: 142
W tym miesiącuW tym miesiącu5960
Wszystkich:Wszystkich:289608

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 10 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj