Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

Wakacje z Bogiem 2018

Wakacje z Bogiem 2018

Kolejna edycja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży WAKACJE Z BOGIEM termin: 22 VI - 3 VII 2018r. koszt wypoczynku...

Pokaż cały artykuł

Pielgrzymka Dziękczynna do Sanktuarium MB w Lourdes

Pielgrzymka Dziękczynna do Sanktuarium MB w Lourdes

  W Roku Jubileuszowym 160-lecia objawień w Lourdes nasza parafia organizuje Pielgrzymkę Dziękczynną za 50-lecie koronac...

Pokaż cały artykuł

Zdjęcia z uroczystości koronacji

Zdjęcia z uroczystości koronacji

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy dysponują zdjęciami z uroczystości koronacji naszego obrazu – prosi...

Pokaż cały artykuł

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Rekolekcje Wielkopostne 2018

            REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie  22 – 25 marca 2018 r. W ROKU...

Pokaż cały artykuł

Ferie w Karpaczu 2018 - podsumowanie

Ferie w Karpaczu 2018 - podsumowanie

  Kolejny nasz zimowy turnus - szkoła narciarska za nami! Pozostały piękne wspomnienia i... FILM :) Piękny czas i fanta...

Pokaż cały artykuł

Droga Krzyżowa 2018

Droga Krzyżowa 2018

  Okres Wielkiego Postu to czas kiedy w parafiach odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Naszej P...

Pokaż cały artykuł

Odpust i dożynki w Piekoszowie

 

b_150_100_16777215_00_images_Artykuly_Dożyki_w_piekoszowie_2013.jpgPielgrzymowanie do sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie jest wieloletnią tradycją. Od kilku już lat połączone jest z dożynkami dekanalnymi. Udział w dożynkach wzięły wszystkie parafie z dekanatu piekoszowskiego: Chełmce, Ćmińsk, Jaworznia, Łosień, Rykoszyn, Strawczyn, Szczukowice i Wierna.

 

Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wyruszyli pieszo ze swoich parafii z wieńcami dożynkowymi. W długiej czasem drodze, obok pięknego śpiewu nie brakowało modlitwy różańcowej, Litanii i Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Przed południem nastąpiło uroczyste wejście pątników. Pielgrzymi najpierw pokłonili się przed cudownym obrazem Matki Miłosierdzia, a następnie udali się do ołtarza polowego. Pątnicy polecali Piekoszowskiej Pani swoje rodziny, problemy, troski, prosząc o Jej wstawiennictwo, opiekę i pomoc. Uroczystej Mszy św., sprawowanej na ołtarzu polowym przy sanktuarium, przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Piotr Motyka, proboszcz parafii Masłów. Podczas liturgii zostały poświęcone wieńce dożynkowe, wykonane przez poszczególne parafie. Wyrażały one wielkie dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Uroczystości dożynkowo-odpustowe uświetniał chór parafialny oraz orkiestra z Piekoszowa.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę i z wiarą przeżyte Dożynki w dzień urodzin Patronki naszej parafii Maryi.

Galeria - Odpust i dożynki w Piekoszowie

Gościmy:

307482
Dziś: Dziś: 756
W tym miesiącuW tym miesiącu6746
Wszystkich:Wszystkich:307482

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 23 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj