Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

HISTORYCZNE WYDARZENIE

HISTORYCZNE WYDARZENIE

W niedzielę, 12 listopada 2017 r. mogliśmy w naszym kościele zobaczyć odnowione krzyże i kule, które w najbliższych dni...

Pokaż cały artykuł

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY

W najbliższych dniach na parkingu przy kościele stanie kontener, do którego będzie można wrzucać makulaturę. Dochód z je...

Pokaż cały artykuł

„OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE”

„OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE”

W sobotę, 11 listopada 2017 r. zgromadziliśmy się licznie w naszym sanktuarium, aby podczas Mszy św. o godz. 12.00 modl...

Pokaż cały artykuł

8 dzień miesiąca w Piekoszowie

8 dzień miesiąca w Piekoszowie

Dzisiaj przypada 8 dzień miesiąca, który od ponad 30 lat jest szczególnie uroczyście przeżywany w Sanktuarium Matki Boż...

Pokaż cały artykuł

Kapsuła czasu

Kapsuła czasu

Nagranie z otwarcia kapsuły czasu znalezionej podczas remontu wież w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie!...

Pokaż cały artykuł

Informacja o wyborze Zarządzającego projektem

Informacja o wyborze Zarządzającego projektem

Parafia Rzymskokatolicka Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie informuje, na podstawie przepisów udzielania...

Pokaż cały artykuł

Ferie z Matką Bożą w Karpaczu


b_200_133_16777215_00_images_dsc05399.jpgFerie z Bogiem - Z wiarą tworzymy historię!

 

 

 

              Dla jednych ferie to czas słodkiego lenistwa i „nicnierobienia” , dla innych okazja do przeżycia niezwykłych chwil  w przepięknej scenerii górskich krajobrazów z dala od codziennych spraw i problemów. Taką właśnie okazję stworzył ksiądz Szymon Usarz dla sześćdziesięciu dzieci, młodzieży i dorosłych,  organizując im w dniach 6-11 lutego 2017 r.  w Karpaczu- sercu Sudetów- zimowisko pod hasłem „ Ferie z Bogiem - Z wiarą tworzymy historię!”.

 

                 Od pierwszych chwil podróży wszystkim towarzyszył dobry humor, pozytywna energia, chęć  budowania mostów, a nie murów między sobą oraz wielki głód przygody, który rósł w siłę z każdym pokonywanym kilometrem .      

            Uczestnicy zimowiska teoretycznie wiedzieli, że „piszą się” na ferie z Bogiem, ale nie spodziewali się, że Bóg jest niezłym żartownisiem, który oprócz zapewnienia im pięknego seansu w Multikinie, kąpieli w aquaparku w Krakowie oraz w basenie  hotelu SPA „Sandra” w Karpaczu,  będzie  zrywał ich codziennie o siódmej rano głosem piosenki „ Hej, miśki, czas wstać” , by zaprowadzić  na stok narciarski, saneczkowy lub  lodowisko , gdzie potrafił  poderwać do tańca na lodowym parkiecie najbardziej markotnych smutasów, a z bojących się jazdy na dwóch deskach,  zrobić Supernarciarzy!!!  

Bazę zimowiska stanowił Ośrodek Wczasowo- Kolonijny „ Reda” w Karpaczu.  Oprócz codziennej nauki jazdy na nartach po stokach „ Biały Jar”, „ Pod Wangiem” , a także „ Kopa” pod okiem wykwalifikowanych instruktorów , uczestnicy mieli również wiele innych atrakcji, takich jak:

  • pogodny wieczorek, na którym  mogli zaprezentować swoje talenty wokalno- kabaretowe i wziąć  udział w wesołych zabawach integracyjnych,
  • ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek,
  • karaoke,
  • dyskoteka,
  • spacery ulicami Karpacza i zakup pamiątek.

Miłośnicy sportu mieli też okazję rozegrać mecze piłki nożnej i siatkowej w nowoczesnej  hali sportowej.                                                                                      

O bezpieczeństwo uczestników zimowiska zadbali wychowawcy : ksiądz Piotr Orlikowski, Jolanta Skalmierska, Anna Kumańska, Jarosław Piskulak i  Jarosław Zachara.

Opiekę medyczną zapewniła siostra Savia, a sprawny , bezpieczny transport – pan Przemysław Kobyłecki.

     Moc atrakcji oraz przyjazna, pełna empatii i życzliwości atmosfera panująca każdego dnia sprawiły, że wyjazd ten pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich jego uczestników.

P.s. Więcej zdjęć na www.facebook.com/zwiaratworzymyhistorie

 

 

 

 

 

Gościmy:

270798
Dziś: Dziś: 59
W tym miesiącuW tym miesiącu4814
Wszystkich:Wszystkich:270798

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 16 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj