Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

MINISTRANCI I SCHOLA NA WYCIECZCE

MINISTRANCI I SCHOLA NA WYCIECZCE

W pierwszą sobotę listopada dzieci ze scholi i nasi ministranci wraz z opiekunami: księżmi wikariuszami Szymonem i Micha...

Pokaż cały artykuł

RORATY PIEKOSZOWSKIE

RORATY PIEKOSZOWSKIE

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na RORATY do naszego sanktuarium, które odprawiamy codziennie o godz. 17.00 (oprócz n...

Pokaż cały artykuł

Poświęcenie opłatków

Poświęcenie opłatków

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2017 r. podczas Sumy ks. Proboszcz dokonał poświęcenia...

Pokaż cały artykuł

HISTORYCZNE WYDARZENIE

HISTORYCZNE WYDARZENIE

W niedzielę, 12 listopada 2017 r. mogliśmy w naszym kościele zobaczyć odnowione krzyże i kule, które w najbliższych dni...

Pokaż cały artykuł

ZBIÓRKA MAKULATURY

ZBIÓRKA MAKULATURY

Na parkingu przy plebanii stanął drugi - pusty kontener, do którego możemy wrzucać makulaturę. Dochód z jej sprzedaży zo...

Pokaż cały artykuł

„OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE”

„OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE”

W sobotę, 11 listopada 2017 r. zgromadziliśmy się licznie w naszym sanktuarium, aby podczas Mszy św. o godz. 12.00 modl...

Pokaż cały artykuł

MINISTRANCI I SCHOLA NA WYCIECZCE

W pierwszą sobotę listopada dzieci ze scholi i nasi ministranci wraz z opiekunami: księżmi wikariuszami Szymonem i Michałem, s. Kamilą,
p. Anetą oraz p. Zenonem, udali się na jesienną wycieczkę na Górny Śląsk.

Z Piekoszowa wyruszyliśmy kilka minut po godz. 8.00. Pierwszym celem naszej wyprawy była Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach. Tam zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, dostaliśmy hełmy i zjechaliśmy szolą (windą) pod ziemię. Przeszliśmy ok. 1,5 km. podziemnymi chodnikami o różnej wysokości. Czasami, wyższe osoby, musiały się mocno schylić, aby dały radę przejść i nadążyć za grupą. Ostatnie 300 m. pod ziemią przepłynęliśmy łodziami.

Z Tarnowskich Góry udaliśmy się do Rudy Śląskiej – Goduli. Tam w rodzinnej parafii ks. Michała została odprawiona Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Szymon. Po Mszy św. krótką historię parafii przedstawił ks. Jan Małysek – emerytowany proboszcz.

Z Goduli udaliśmy się na Halembę do Aquadromu. Tam spędziliśmy blisko 2 godziny korzystając z różnych wodnych atrakcji.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był… McDolnald`s w Katowicach. Oczywiście, jadąc z dziećmi, nie można pominąć tego miejsca, gdzie naprawdę można „zdrowo” zjeść J.

Po obfitej kolacji udaliśmy się w drogę powrotną. W autokarze odbył się „Konkurs piosenki wycieczkowej”. Każdy mógł do mikrofonu zaśpiewać ulubioną piosenkę. Ks. Szymon zadbał także o nagrody. W Piekoszowie byliśmy kilka minut po godz. 22.00.

Gościmy:

277822
Dziś: Dziś: 56
W tym miesiącuW tym miesiącu4768
Wszystkich:Wszystkich:277822

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 16 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj