Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

w Piekoszowie 

Loading...
http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.obrazgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.pismogk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.grobgk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.4gk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.adoragk-is-125.jpg http://parafiapiekoszow.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/Naglowek.gwiazda_slidegk-is-125.jpg

 

Sympozjum naukowe

Sympozjum naukowe "Oto Matka Twoja"

W Piekoszowie odbyło się sympozjum naukowe poświęcone 50-leciu koronacji obrazu Matki Bożej Piekoszowskiej. Główne obcho...

Pokaż cały artykuł

Sympozjum naukowe

Sympozjum naukowe

W przeżywanym Roku Jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia organizujemy Sympozjum pt.: „Oto Matka...

Pokaż cały artykuł

Odpust Parafialny

Odpust Parafialny

Odpust w uroczystość Zesłania Ducha Świętego z asystą wojskową. Ks. Proboszcz Kustosz naszego Sanktuarium otrzymał z rą...

Pokaż cały artykuł

Majówka Rowerowa z Bogiem

Majówka Rowerowa z Bogiem

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

Kalendarium Roku Jubileuszowego 2018

Kalendarium Roku Jubileuszowego 2018

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - fotorelacja

TRIDUUM PASCHALNE 2018 - fotorelacja

{AG rootFolder="/images/" thumbWidth="220" thumbHeight="140" thumbAutoSize="width" arrange="name" backgroundColor="fffff...

Pokaż cały artykuł

Projekt współfinansowany przez UE w naszej parafii

Parafia nasza podpisała umowę o dofinansowanie środkami  z Funduszy Europejskich projektu pn. Renowacja elewacji zachodniej i wież kościoła parafialnego p.w. Narodzenia N.M.P. w Piekoszowie wraz z dostosowaniem do funkcji turystycznych.

 

Celem projektu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, jakim jest zabytkowy XIX­wieczny  kościół  Narodzenia  NMP  w  Piekoszowie (konserwacja, renowacja) oraz zabezpieczenie obiektu przed zagrożeniami wraz z dostosowaniem go do funkcji turystycznych.

Realizacja projektu polega na wykonaniu prac renowacyjnych obejmujących:

-remont więźby dachowej wież + inne (w tym roboty ciesielskie): rozebranie pokrycia i deskowania, nowe deskowanie, położenie membrany, wymiana elementów podłóg, odgrzybienie, montaż żaluzji, konserwacja sztukaterii, remont stropów pośrednich drewnianych i konstrukcji wsporczych dzwonów;

-wymiana pokrycia dachów wież + obróbki blacharskie: demontaż starego pokrycia, krycie wież i kopuł blachą, instalacje odgromowe, remont obróbek blacharskich;

-remont tynków elewacji zachodniej i wież: roboty przygotowawcze, czyszczenie powierzchni, spoin, naprawa murów zabytkowych, uzupełnienie tynków, impregnacja preparatem przeciw pleśni, położenie tynków renowacyjnych, wykonanie profili ciągnionych szlachetnych ozdobnych, gruntowanie podłoży, malowanie wysokojakościowe.

Projekt jest skierowany bezpośrednio do mieszkańców gminy Piekoszów oraz pośrednio do pielgrzymów i turystów.

Realizacja projektu pozwoli na zabezpieczenie kościoła przed zniszczeniem oraz na zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa obiektu dla wiernych, pielgrzymów i turystów.

Projekt uzyskał dofinansowanie na poziomie 43,89 % kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych.

Całkowity koszt  projektu wynosi  1 139 103,00 zł

Dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich: 499 952,00 zł.

Zakończenie realizacji projektu: 30 czerwca 2018 r.

 

Informacja o remoncie kościoła

Gościmy:

335350
Dziś: Dziś: 28
W tym miesiącuW tym miesiącu5682
Wszystkich:Wszystkich:335350

----------------------

Witamy serdecznie, jesteś 6 osobą aktualnie oglądającą stronę.

Liturgia

Dekanat piekoszowski

Szukaj