1% podatku na Caritas Diecezji Kieleckiej

Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do przekazania 1% podatku na dzieła miłosierdzia. Twój dar może stać się wsparciem dla osób chorych, cierpiących, bezdomnych, starszych oraz dzieci i rodzin ubogich.

Dzięki pomocy darczyńców Caritas prowadzi hospicja, domy opieki, świetlice środowiskowe, schroniska dla bezdomnych i stołówki charytatywne. Pomoc udziela jest osobom dotkniętym zdarzeniami losowymi, przekazywana jest żywność potrzebującym, organizowane kolonie charytatywne oraz szereg innych dzieł miłosierdzia. W ostatnich latach dzięki wpływom z 1% podatku wybudowane zostało Hospicjum im św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

W roku 2019 obowiązują nowe zasady rozliczania PIT 37 i 38. Jeśli w ubiegłym roku przekazaliśmy 1% podatku na dzieła Caritas Kieleckiej i nie chcemy zmieniać też innych danych, Urząd Skarbowy za nas dokona rozliczenia podatku z przeznaczeniem 1%. Jeśli pierwszy raz rozliczamy PIT lub chcemy zmienić organizacje pożytku publicznego i przekazać 1% na Caritas należy dokonać odpowiednich zmian w zeznaniu podatkowym na stronie podatki.gov.pl wpisując w odpowiednim polu KRS 0000198087. Możemy też nadal rozliczać się na starych zasadach, a więc składając wersję papierową PIT lub wypełniając zeznanie elektronicznie.

Specjalny program do rozliczenia PIT znajduje się na stronie internetowe www.kielce.caritas.pl, natomiast w biurze Caritas przy Placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach (przy Katedrze) pracownicy pomogą dokonać zmian w elektronicznym systemie PIT osobom pragnącym przekazać 1% podatku dla Caritas Diecezji Kieleckiej.

Emerytów i rencistów również zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Caritas Kieleckiej. W tym celu należy jedynie złożyć specjalne oświadczenie PIT-OP. Formularz można wypełnić elektronicznie na stronie podatki.gov.pl lub w wersji papierowej. Do pobrania FORMULARZ PIT-OP , który należy wypełnić i złożyć w urzędzie skarbowym osobiście lub pocztą.