Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2018 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wraz z całą Ojczyzną uczciliśmy setną rocznicę odzyskania wolności przez Polskę.

W czasie każdej Mszy św. niedzielnej modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny. Po Komunii Świętej odśpiewaliśmy hymn Te Deum laudamus – „Ciebie Boga wysławiamy”, a na zakończenie Mszy św. „Boże, coś Polskę”.

O godz. 12.30 rozpoczęła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Zygmunt Kwieciński, a homilię wygłosił ks. Szymon. W czasie Mszy św. grała nasza Orkiestra Parafialno-Gminna.

Po Mszy św. nasza społeczność włączyła się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu” – odśpiewaliśmy wspólnie przy akompaniamencie orkiestry 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Podążając na drugą część oficjalnych uroczystości zatrzymaliśmy się przy krzyżu niedaleko ronda. Krzyż ten został ostatnio odnowiony dzięki wsparciu Gminy Piekoszów. Po krótkiej modlitwie ks. Proboszcz dokonał poświęcenia krzyża.

W godzinach wieczornych nasza parafia przyłączyła się do międzynarodowej akcji oświetlania budynków na biało-czerwono – iluminacja naszego kościoła przybrała narodowe barwy.

Do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowaliśmy się również duchowo. W sobotę, 10 listopada o godz. 17.30 rozpoczęło się w naszym sanktuarium modlitewne trwanie w dziękczynieniu za wolność naszej Ojczyzny. Odmówiono cztery części Różańca – modlitwę prowadzili członkowie Róż Różańcowych. Czuwanie zakończyło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

„Przed Twe ołtarze zanosim błaganie
– Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”

Foto: Stanisław Rysiński

> Przesłanie Papieża Franciszka na 100-lecie niepodległości