Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Piekoszowa

W 4 Niedzielę Adwentu, 22 grudnia 2019 r. podczas Mszy św. o godz. 10.00 zostało wniesione do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.

Dokonali tego harcerze 100 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej w Micigoździe, którzy w ubiegłą niedzielę odebrali Światło w Bazylice Katedralnej w Kielcach. W czasie procesji na przygotowanie darów harcerze wręczyli Betlejemskie Światło Pokoju ks. Proboszczowi, który zapalił od niego specjalną świecę. To Światło będzie nam towarzyszyło do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Światło, które daje moc…”.

Wszystkich, którzy przybędą na Pasterkę prosimy, aby przynieśli ze sobą świece,
by zabrać do swoich domów ogień z Betlejemskiej Groty.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy