Błogosławieństwo medalików i świec dzieci komunijnych

Niepokalana dziewico, Maryjo – módl się za nami

Dzieciom, które przygotowują się do I Komunii świętej, zostały pobłogosławione medaliki, krzyżyki, które mają być pamiątką tego szczególnego czasu w ich życiu.  W przygotowaniu do przyjęcia po raz pierwszy Chrystusa w Komunii świętej rodzice pragną przekazali swoim dzieciom medalik — symbol wiary. Jest to znak przynależności do Boga, do Bożej Matki. Jak podkreślił ks. Szymon w homilii: noszenie medalika nie oznacza zabezpieczania się „amuletem”, uprawiania magii. Jest to wyraz żywej wiary: Jestem Twój, o Boże. Ma on być także pamiątką tego, co się dokonało podczas chrztu św., kiedy staliśmy się dziećmi Bożymi i zobowiązaliśmy się do dawania świadectwa o Bogu w swoim codziennym życiu. Podczas tego wydarzenia kapłan modlił się tymi słowami:

Wszechmogący Boże, ty zachowałeś Maryję Pannę od wszelkiej zmazy grzechu, aby stała się Matką Twojego umiłowanego Syna i wzorem świętości dla Twoich przybranych dzieci. Uświęć swoim błogosławieństwem te medaliki, które dzieci przygotowujące się do I Komunii będą nosić na znak czci i miłości dla Pana Jezusa i naszej Niepokalanej Matki. Przez Jej orędownictwo wspomagaj je w walce z grzechem, aby zawsze zachowały godność Twoich przybranych dzieci i mogły radować się w wieczności oglądaniem Ciebie razem z Maryją i Wszystkimi Świętymi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

W dniu dzisiejszym w święto Matki Boskiej Gromnicznej miał również miejsce obrzęd Błogosławieństwa Świec dzieci, które w tym roku mają przystąpić do I Komunii św.

Zobacz więcej:  Święto Ofiarowania Pańskiego – święto Matki Boskiej Gromnicznej