“Całkowite oddanie” Chrystusowi w Piekoszowie

W minioną sobotę 20 maja br. w naszym Sanktuarium odbyło się uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie. Zakończyło ono cykl “małych” uwielbień, które odbywały się w poszczególnych parafiach naszej diecezji. Licznie zgromadzeni wierni zanosili swoją modlitwę śpiewem wraz z zespołem “To On”.

Uwielbienie wpisało się w przygotowanie do zbliżającej się Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która w naszej parafii jest także Uroczystością odpustową. Przypominamy, że Msze Święte 28 maja br. odbywać się będą o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00, 12:00 (suma odpustowa z procesją), 16:00 (Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania) oraz o 18:00.

– To bardzo cenne doświadczenie, które na pewno już nam pomogło w organizacji wydarzenia, które przed nami. Kolejny raz, jak co miesiąc usłyszeliśmy pieśń „Całkowite oddanie”, która pokazała nam, że ten czas, który pozostał, a szczególnie XI Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce, musimy oddać całkowicie Bogu – stwierdza Marcin Kulpa, Stowarzyszenie Dwa Przymierza.

O muzyczną stronę dzisiejszego wieczoru zadbał zespół To ON.

– Bardzo się cieszę, że wykonaliśmy dzisiaj utwór, który powstał na tegoroczne centralne wydarzenie. Z racji na to, że nie wszyscy mogli być w Piekoszowie, to zapraszam bardzo serdecznie do słuchania w niedzielę, 21 maja po godzinie 20 programu Bardzo Dobry Wieczór. Wtedy to premiero będzie można usłyszeć „W Nim jest siła” – opowiada ksiądz Paweł Rej, jeden z liderów zespołu.

XI Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce odbędzie się 10 czerwca w Parku Miejskim w Kielcach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19. Więcej o nim przeczytasz: TUTAJ.

tekst za emkielce.pl

Zachęcamy do obejrzenia najnowszego klipu promującego nadchodzące Uwielbienie w Centrum Miasta:

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy