Czerwcowy wieczór fatimski

W miniony poniedziałek 13 czerwca br. w naszym sanktuarium odbył się czerwcowy wieczór fatimski. Licznie przybyli parafianie i pielgrzymi polecali swoje intencje Matce Bożej. Mszę świętą celebrował nasz rodak, neoprezbiter ks. Wojciech Porzuczek, który także skierował do nas słowo Boże. Zwrócił on uwagę na polecenie Maryi z Fatimy, aby jej dzieci nauczyły się czytać. Odwołał się do nie tylko do zwyczajnego braku zainteresowania czytaniem wartościowych książek czy artykułów ale także brakiem rozczytywania przez współczesne społeczeństwa znaków, które cały czas daje człowiekowi Bóg.

W tym miesiącu modliliśmy się jako wspólnota za mieszkańców Podzamcza, którzy asystowali przy figurze Maryi oraz prowadzili modlitwę różańcową. Niestety pogoda nie pozwoliła nam wyruszyć w procesji na piekoszowską kalwarię. Jednak przeżyliśmy nasze modlitewne spotkanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. 

W miesiącu lipcu będziemy polecać mieszkańców Jaworzni i Gniewiec, których prosimy o asystowanie przy figurze Maryi i prowadzenie modlitwy różańcowej.

Matko Boża Fatimska, módl się za nami!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy