Czerwcowy Wieczór Fatimski

13 czerwca to kolejny Dzień Fatimski. O godz. 20.00 licznie zgromadziliśmy się w naszym sanktuarium na drugim w tym roku Wieczorze Fatimskim, który poprowadził ks. Szymon.

W czasie Mszy św. modliliśmy się w intencjach żyjących, a w sposób szczególny za mieszkańców Wincentowa i Zrębów.

Po Mszy św. rozpoczęliśmy odmawianie Różańca Świętego – dzisiaj rozważaliśmy Tajemnice Światła. Tradycyjnie po pierwszej dziesiątce ruszyliśmy w procesji ze świecami. Figurę nieśli mężczyźni z Wincentowa.

Tym razem byliśmy zmuszeni przyśpieszyć kroku, bowiem… powitały nas „liczne rzesze” komarów 🙂

Po powrocie do kościoła odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i sprawdziliśmy „piekoszowską listę obecności” – życząc dobrej nocy mieszkańcom poszczególnych miejscowości.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Wieczorze Fatimskim
– a szczególnie mieszkańcom Wincentowa i Zrębów.

W tym miesiącu figura Matki Bożej Fatimskiej
została udekorowana żółtymi różami