Czuwanie przy Grobie i poświęcenie pokarmów

Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku rozpoczęła się Adoracja przy Grobie Pańskim, która trwała do północy oraz przez całą sobotę – aż do Wigilii Paschalnej.

Wiele osób przychodziło do naszego kościoła, aby trwać na modlitwie przy Grobie Chrystusa. O godz. 21.00 czuwanie prowadziła nasza Schola „ELOCHIM”. Była także możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej.

Wielka Sobota jest dniem ciszy i czuwania przy Grobie Pańskim. O godz. 8.00 odmówiliśmy Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła, następnie odbyło się poświęcenie pokarmów świątecznych. W kościele pokarmy święcił ks. Michał, ks. Proboszcz udał się do Jaworzni, Wincentowa i Łazisk, a ks. Szymon do Podzamcza, Micigozdu i Julianowa. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na poświęcenie przybyło bardzo wiele osób z koszyczkami.