Dekanalne Spotkanie Kół Żywego Różańca – GALERIA

W sobotę 28 czerwca w Naszym Sanktuarium odbyło się Dekanalne Spotkanie Kół Żywego Różańca. Do Naszej parafii przybyli członkowie róż różańcowych z: Szczukowic, Wiernej, Łosienia, Jaworznii, Strawczyna, Rykoszyna, Ćmińska i Chełmiec oraz z parafii spoza naszego dekanatu. Z pielgrzymami przyjechali ich duszpasterze: Ks. Andrzej Sadrak z Ćmińska, Ks. Piotr Chruściel ze Szczukowic, Ks. Antoni Bialik z Rykoszyna i Ks. Robert Teter z Chełmiec.  

Uroczystości rozpoczęły się od odsłonięcia obrazu  M.B. Miłososierdzia, następnie ks. proboszcz Zygmunt Kwieciński przywitał przybyłych gości. Około godziny 10.00 rozpoczęło się Nabożeństwo Różańcowe. Odmówienie każdej z dziesiątek było poprzedzone fragmentami kazań św. Jana Pawła II, które wygłaszał podczas pielgrzymek do Polski. Po odmówionym różańcu uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. Antonii Bialik z parafii Rykoszyn. Po Mszy Świętej pielgrzymi przeszli na plac parafialny, gdzie zjedli przygotowany posiłek. Zwieńczeniem uroczystości była Droga Krzyżowa, której przewodniczył ks. Robert Teter z Chełmiec. Po drodze krzyżowej wszyscy pielgrzymi udali się do świątyni gdzie uroczyście zasłonięto Obraz M.B. Miłosierdzia. Ks. Proboszcz podziękował wszystkim przybyłym na Dekanalne Spotkanie Kół Różańcowych i zaprosił do uczestnictwa w nim przyszłym roku. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości

{AG rootFolder=”/images/” thumbWidth=”220″ thumbHeight=”140″ thumbAutoSize=”width” arrange=”name” backgroundColor=”ffffff” foregroundColor=”808080″ highliteColor=”fea804″ frame_width=”800″ frame_height=”600″ newImageTag=”1″ newImageTag_days=”7″ paginUse=”1″ paginImagesPerGallery=”10″ albumUse=”1″ showSignature=”0″ plainTextCaptions=”1″ ignoreError=”1″ ignoreAllError=”0″ template=”classic” popupEngine=”slimbox”}Galerie/dekanalne{/AG}

{nomultithumb}

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy