Diecezjalne Spotkanie młodzieży w Wiślicy

W sobotę, 21 czerwca 2014 r. pod hasłem „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie”, odbędzie się w Wiślicy XII Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych, uczących się i pracujących, do wspólnego świętowania i stanięcia u źródeł wiary, która na naszych ziemiach „wytrysnęła” w państwie Wiślan. Nasza Parafia organizuje wyjazd na to spotkanie. Zapisy w zakrystii. Planujemy wyjechać ok. 9.00, powrót ok. 24.00. Koszt wyjazdu 25 zł.

Będzie to okazja do odkrycia piękna życia zjednoczonego z Jezusem. Tak o nim pisał do młodych bł. Jan Paweł II: „Wy sami nie wiecie, jak jesteście piękni wówczas, kiedy znajdujecie się w zasięgu Słowa Bożego i Eucharystii. Sami nie wiecie, jacy jesteście piękni, kiedy obcujecie z bliska z Chrystusem, z Mistrzem, starając się żyć w Jego łasce uświęcającej”.

W trakcie trzech etapów Spotkania – w kościołach stacyjnych, podczas pielgrzymowania do Wiślicy i na Placu Miejskim – nawiążemy do trzech etapów życia chrześcijańskiego – ewangelizacji, katechumenatu i diakonii.

Przez dynamiki, konferencje, pielgrzymowanie, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, modlitwę i koncert, pragniemy odkrywać głębię naszej więzi z Chrystusem wypływającą z życia łaską Chrztu Świętego.

Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia sprawowana w wiślickiej Bazylice o godz. 19.30 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana.

Równocześnie, w tym ważnym dla rozwoju chrześcijaństwa w naszej Ojczyźnie miejscu, chcemy kontynuować przygotowania do 1050. rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Dlatego w piątek, 20 czerwca 2014 r. zapraszamy na spotkanie organizacyjne i szkolenie po cztery osoby z każdego dekanatu, które utworzą Dekanalne Centra Przygotowań do ŚDM 2016. Osobom tym, na zakończenie Eucharystii, udzieli błogosławieństwa i wręczy nominacje Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan.

Niech dar tego spotkania umacnia nas w wierze i czyni odpowiedzialnymi za Kościół.

PLAN SPOTKANIA I PRZYDZIAŁ DEKANATÓW DO KOŚCIOŁÓW STACYJNYCH

12.00 – Zapisy w kościołach stacyjnych i zawiązanie wspólnoty

Par. Chotel Czerwony dekanaty: Bodzentyn, Busko – Zdrój, Daleszyce, Chmielnik, Nowy Korczyn, Stopnica, Piekoszów, Pińczów

Par. Jurków dekanaty: Kielce Południe, Kielce Północ, Kielce Śródmieście, Kielce Zachód, Masłów, Morawica, Wiślica, Zagnańsk