Diecezjalny Dzień Ministranta

W sobotę, 29 września 2018 r. w Kielcach odbył się XVIII Dzień Ministranta. Z naszej parafii wzięło w nim udział 10 ministrantów wraz z ks. Michałem.

Spotkanie było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale i integracji oraz zapoznania się z tym, jak od środka wygląda Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Uroczystej Eucharystii w kaplicy polowej na Bukówce przewodniczył senior archidiecezji częstochowskiej, bp Antoni Długosz, znany z programu „Ziarno” w telewizji. – „Tę Mszę świętą odprawiam w waszych intencjach prosząc Boga, abyście dobrze wybrali swoją drogę. Będę prosił, by jak najwięcej z was poszło do seminarium i stało się, jak mówi święty Paweł wszystkim dla wszystkich, by przynajmniej niektórych doprowadzić do Pana Jezusa” – powiedział w słowach powitania.

Tegoroczny Dzień Ministranta odbył się pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”, zaczerpniętym ze słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

tekst za: em.kielce.pl