Droga Krzyżowa ulicami Piekoszowa

W piątek przed Niedzielą Palmową – w drugim dniu Rekolekcji Wielkopostnych – przeszliśmy Drogą Krzyżową ulicami naszej parafii.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 19.00 w kościele i poprowadził je nasz rekolekcjonista ks. Waldemar Wiśniowski. Przeszliśmy ulicami: Ogrodową, Częstochowską, Słoneczną, Kolejową, Wolności i Częstochowską do kościoła. Rozważania przygotował ks. Szymon, a śpiew poprowadził pan organista Tomasz.

Krzyż był niesiony przez przedstawicieli różnych stanów: m.in. przez członków Róż Różańcowych, Chóru Parafialnego, pracowników oświaty, matki, ojców, bezrobotnych, osoby modlące się za uzależnionych. Przejmująca cisza towarzyszyła przejściu do ósmej stacji, kiedy to krzyż podjęli kapłani. Modliliśmy się wtedy za wszystkich księży, którzy znieważyli swoje kapłańskie powołanie.

Na zakończenie, po dotarciu do kościoła, słowa wdzięczności wypowiedział ks. Proboszcz, następnie ks. Rekolekcjonista udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział!
Szczególne słowa wdzięczności kierujemy
do naszych braci druhów strażaków OSP Piekoszów
za zabezpieczenie trasy
oraz pomoc przy niesieniu krzyża!