Drugi dzień Misji za nami

Za nami drugi dzień Misji, który przeżywaliśmy jako Dzień Rodziny.

O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego 2018/2019. Modliliśmy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów. Homilię dialogowaną z dziećmi wygłosił ks. Jarosław Hybza.

Podczas kolejnych Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 dziękowaliśmy za Sakrament Małżeństwa. Po kazaniu miało miejsce odnowienie przysięgi małżeńskiej, następnie kapłani przewiązywali ręce małżonków stułą – podobnie, jak w dniu ich ślubu oraz udzielali indywidualnego błogosławieństwa.

Wieczorem o godz. 20.30 zgromadziliśmy się w naszym sanktuarium na Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Wojciech Sokołowski. Podczas Apelu były odczytywane intencje, które zostały spisane na kartkach. W kolejne dni na Apele można przynosić swoje intencje i wrzucić je do specjalnej skrzynki, która stoi przed ołtarzem.

Podczas pieśni „Łzy Matki” miała miejsce ceremonia zasłonięcia obrazu Matki Bożej Piekoszowskiej i tak zakończyliśmy drugi dzień Misji Świętych.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy