Duch Święty zstąpił – Uroczystości odpustowe i Bierzmowanie w naszej parafii

W minioną niedzielę 5 czerwca br. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza wspólnota parafialna przeżywała dwa piękne wydarzenia.

Pierwszym z nich był parafialny odpust, w czasie którego homilie głosił ks. Łukasz Zygmunt – Dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, Kapelan Powiatowy Straży Pożarnej, Moderator Róż Żywego Różańca Diecezji Kieleckiej oraz Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej. Podkreślił on w homilii rolę jaką Duch Święty odgrywa w życiu Kościoła ale także w życiu każdego chrześcijanina, zwłaszcza w naszym osobistym, codziennym świadectwie.

Po sumie odpustowej o godzinie 12:00 wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni. W asyście uczestniczyła Liturgiczna Służba Ołtarza, przedstawicielki Wspólnot Maryjnych niosące feretrony, Druhny i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Piekoszowa, dzieci pierwszokomunijne, dzieci i młodzież z Rycerstwa Niepokalanej oraz licznie zgromadzeni wierni i pielgrzymi. Na zakończenie jako nasze dziękczynienie zaśpiewaliśmy Te Deum Laudamus, hymn “Ciebie Boga wysławiamy”. W drugi dzień odpustu homilie w naszej wspólnocie głosił ks. Sebastian Brzoza, wikariusz parafii w Łosieniu. Przypomniał on prawdę, którą objawił Chrystus w ostatnich chwilach swojego życia, że Maryja jest matką każdego człowieka i jako matka każdego wspiera i wspomaga. Po Mszach świętych w poniedziałek oddaliśmy cześć Matce Miłosierdzia obchodząc jej ołtarz. 

Drugim wydarzeniem tego dnia było przyjęcie przez 106 kandydatów w naszej wspólnocie parafialnej sakramentu bierzmowania, którego udzielił Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W homilii skierowanej do kandydatów przywołał przykład bł. Carla Acutisa, jako człowieka młodego choć wielkiej wiary. Wezwał także młodzież do naśladowania przykładu jego życia. Jako pierwsze misyjne zadanie dla bierzmowanej młodzieży polecił modlitwę za ludzi młodych w krajach misyjnych. Młodzież, która przyjęła Bierzmowanie wraz z rodzicami złożyła w darach dwa ornaty oraz 150 różańców na rzecz misji a także jako dar dla parafii ornat z wizerunkiem bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na zakończenie uroczystości bierzmowani zaprosili biskupa do wspólnego zdjęcia. Jako pamiątkę otrzymali Pismo Święte oraz dyplom z tej pięknej uroczystości.

Życzymy młodzieży obfitości Bożych darów i podążania za natchnieniami Ducha Świętego.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy