Dwóch wielkich, świętych Patronów!

W sobotę 1 maja podczas wieczornej Eucharystii przeżywaliśmy w naszej parafii dwie uroczystości. Pierwszą było rozpoczęcie zapowiadanej peregrynacji kopii obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny a drugą wspólna modlitwa i wdzięczność wyrażona Strażakom za ich ofiarną i odważną służbę “na chwałę Bogu i ludziom na ratunek”. 

Mszy Świętej przewodniczył ks. Łukasz Zygmunt, kapelan Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz wieloletni i doświadczony strażak, który również skierował do zebranych Słowo Boże. Zaznaczył w nim wielki wkład druhen i druhów strażaków w zapewnianie bezpieczeństwa w każdej najmniejszej nawet miejscowości ale również w budowanie lokalnych społeczności – jak stwierdził “na strażaków zawsze można liczyć”. Podkreślił szczególnie ciągłe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności Ochotniczych Straży Pożarnych, które – jak mamy okazję się nieraz przekonać – dysponują coraz to nowocześniejszym sprzętem. Wyraził również wdzięczność za goszczenie przez Kustosza naszego Sanktuarium ks. Zygmunta Kwiecińskiego wielu przedstawicieli jednostek OSP z województwa z Górna, Oksy i oczywiście jednostki macierzystej z Piekoszowa na czele z jej naczelnikiem. We Mszy Świętej udział wzięli Wójt Gminy Oksa Tadeusz Soboń oraz Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek.

Eucharystia została zakończona przywitaniem obrazu św. Józefa, Opiekuna Rodziny i modlitwą za przyczyną tego Wielkiego Patrona Kościoła. Obraz pozostanie z nami do soboty. Na Mszy Świętej o 12:00 zostanie on przekazany delegacji parafii Jaworznia. Więcej na temat peregrynacji można przeczytać tutaj

Dziękujemy druhnom i druhom strażakom oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i udział w tej uroczystej Eucharystii. Naszym zaś Strażakom życzymy opieki i wsparcia Patrona, św. Floriana!