Dwóch wielkich, świętych Patronów!

W sobotę 1 maja podczas wieczornej Eucharystii przeżywaliśmy w naszej parafii dwie uroczystości. Pierwszą było rozpoczęcie zapowiadanej peregrynacji kopii obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny a drugą wspólna modlitwa i wdzięczność wyrażona Strażakom za ich ofiarną i odważną służbę “na chwałę Bogu i ludziom na ratunek”. 

Mszy Świętej przewodniczył ks. Łukasz Zygmunt, kapelan Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz wieloletni i doświadczony strażak, który również skierował do zebranych Słowo Boże. Zaznaczył w nim wielki wkład druhen i druhów strażaków w zapewnianie bezpieczeństwa w każdej najmniejszej nawet miejscowości ale również w budowanie lokalnych społeczności – jak stwierdził “na strażaków zawsze można liczyć”. Podkreślił szczególnie ciągłe podnoszenie kwalifikacji i umiejętności Ochotniczych Straży Pożarnych, które – jak mamy okazję się nieraz przekonać – dysponują coraz to nowocześniejszym sprzętem. Wyraził również wdzięczność za goszczenie przez Kustosza naszego Sanktuarium ks. Zygmunta Kwiecińskiego wielu przedstawicieli jednostek OSP z województwa z Górna, Oksy i oczywiście jednostki macierzystej z Piekoszowa na czele z jej naczelnikiem. We Mszy Świętej udział wzięli Wójt Gminy Oksa Tadeusz Soboń oraz Wójt Gminy Piekoszów Zbigniew Piątek.

Eucharystia została zakończona przywitaniem obrazu św. Józefa, Opiekuna Rodziny i modlitwą za przyczyną tego Wielkiego Patrona Kościoła. Obraz pozostanie z nami do soboty. Na Mszy Świętej o 12:00 zostanie on przekazany delegacji parafii Jaworznia. Więcej na temat peregrynacji można przeczytać tutaj

Dziękujemy druhnom i druhom strażakom oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i udział w tej uroczystej Eucharystii. Naszym zaś Strażakom życzymy opieki i wsparcia Patrona, św. Floriana!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy