Dzień Seminaryjny

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 16 czerwca 2019 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Dzień Seminaryjny.

Gościliśmy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach: diakona Sebastiana Brzozę z parafii Leszczyny i kleryka Karola Kluska z parafii św. Jadwigi w Kielcach oraz naszych rodaków: diakona Sebastiana Flaka, diakona Pawła Smolarczyka i kleryka Bartłomieja Kasprzyka.

Ponadto na Mszach św. o godz. 11.15 i 12.30 był razem z nami ks. Marceli Frączek – ojciec duchowny kleryków, który wygłosił także Słowo Boże.

Dzień Seminaryjny to jedna niedziela w roku, kiedy w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z danej parafii, gdzie się ten Dzień odbywa. Także wszystkie ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Seminarium.