Dzień seminaryjny z modlitwą o powołania

W niedzielę 7 maja br. w naszej parafii odchodziliśmy tzw. dzień seminaryjny. Od godzin porannych gościliśmy przedstawicieli najstarszej kieleckiej uczelni wyższej, czyli Wyższego Seminarium Duchownego. Przybyli do nas ks. Kamil Banasik, prefekt WSD Kielce oraz ks. Michał Olejarczyk, wykładowca Muzyki kościelnej a także dkn Grzegorz Petrus, pochodzący z Łopuszna i al. Urlich Monomany, który przybył do naszej uczelni przygotowywać się do kapłaństwa z Republiki Środkowej Afryki. 

Na każdej Mszy Świętej nasi goście modlili się do dar powołań z naszej parafii oraz dzielili się Bożym słowem i świadectwem wiary. Zachęcali także do wzajemnej modlitwy w ramach Grona Przyjaciół Seminarium. Po każdej Mszy Świętej mogliśmy porozmawiać z przedstawicielami przed kościołem, gdzie można było nabyć czasopismo kleryckie „Obecni”.

Wszelkie ofiary zebrane w ten dzień zostały przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. 

Dziękujemy za odwiedziny i modlitwę a naszych braci: diakona Grzegorza i alumna Urlicha polecamy opiece Matki Bożej Miłosierdzia, aby umacniała ich w drodze do kapłaństwa.