Ferie z Matką Bożą w Karpaczu

Ferie z Bogiem – Z wiarą tworzymy historię!

Dla jednych ferie to czas słodkiego lenistwa i „nicnierobienia” , dla innych okazja do przeżycia niezwykłych chwil  w przepięknej scenerii górskich krajobrazów z dala od codziennych spraw i problemów. Taką właśnie okazję stworzył ksiądz Szymon Usarz dla sześćdziesięciu dzieci, młodzieży i dorosłych,  organizując im w dniach 6-11 lutego 2017 r.  w Karpaczu– sercu Sudetów- zimowisko pod hasłem „ Ferie z Bogiem – Z wiarą tworzymy historię!”.

Od pierwszych chwil podróży wszystkim towarzyszył dobry humor, pozytywna energia, chęć  budowania mostów, a nie murów między sobą oraz wielki głód przygody, który rósł w siłę z każdym pokonywanym kilometrem .

Uczestnicy zimowiska teoretycznie wiedzieli, że „piszą się” na ferie z Bogiem, ale nie spodziewali się, że Bóg jest niezłym żartownisiem, który oprócz zapewnienia im pięknego seansu w Multikinie, kąpieli w aquaparku w Krakowie oraz w basenie  hotelu SPA „Sandra” w Karpaczu,  będzie  zrywał ich codziennie o siódmej rano głosem piosenki „ Hej, miśki, czas wstać” , by zaprowadzić  na stok narciarski, saneczkowy lub  lodowisko , gdzie potrafił  poderwać do tańca na lodowym parkiecie najbardziej markotnych smutasów, a z bojących się jazdy na dwóch deskach,  zrobić Supernarciarzy!!!

Bazę zimowiska stanowił Ośrodek Wczasowo- Kolonijny „ Reda” w Karpaczu.  Oprócz codziennej nauki jazdy na nartach po stokach „ Biały Jar”, „ Pod Wangiem” , a także „ Kopa” pod okiem wykwalifikowanych instruktorów , uczestnicy mieli również wiele innych atrakcji, takich jak:

• pogodny wieczorek, na którym  mogli zaprezentować swoje talenty wokalno- kabaretowe i wziąć  udział w wesołych zabawach integracyjnych,
  • ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek,
  • karaoke,
  • dyskoteka,
  • spacery ulicami Karpacza i zakup pamiątek.

Miłośnicy sportu mieli też okazję rozegrać mecze piłki nożnej i siatkowej w nowoczesnej  hali sportowej.

O bezpieczeństwo uczestników zimowiska zadbali wychowawcy : ksiądz Piotr Orlikowski, Jolanta Skalmierska, Anna Kumańska, Jarosław Piskulak i  Jarosław Zachara.

Opiekę medyczną zapewniła siostra Savia, a sprawny , bezpieczny transport – pan Przemysław Kobyłecki.

Moc atrakcji oraz przyjazna, pełna empatii i życzliwości atmosfera panująca każdego dnia sprawiły, że wyjazd ten pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich jego uczestników.

P.s. Więcej zdjęć na www.facebook.com/zwiaratworzymyhistorie