Główny Odpust Piekoszowski

Uroczysta Suma z procesją, poświęcenie ziarna siewnego i Koncert w wykonaniu Chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach złożyły się na główne Uroczystości Odpustowe przeżywane w naszym sanktuarium 8 września – w Święto Narodzenia NMP.

Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św. wygłosił ks. prałat gen. Stanisław Rospondek z archidiecezji częstochowskiej (były proboszcz Parafii Garnizonowej w Kielcach, Warszawie, Łodzi i budowniczy kościoła św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie). Podczas homilii – „dialogu z Matką Bożą Piekoszowską” – kaznodzieja zwrócił uwagę na wszystkie bieżące sprawy, które mają miejsce w naszej Ojczyźnie.

Ks. Rospondek zachęcał także dzieci do okazywania miłości swoim rodzicom. – „Zawsze, wracając do domu, całowałem w rękę mojego ojca” – mówił. Na zakończenie Mszy św. mężczyźni otrzymali order orła białego z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia.

Pomimo deszczowej pogody na wszystkich Mszach św. kościół był wypełniony przez parafian i pielgrzymów, którzy przybyli na urodziny Matki Bożej. Podczas każdej Mszy św. zostało poświęcone ziarno siewne.

W samo południe rozpoczęła się Suma Odpustowa, na zakończenie której wierni przeszli w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni. Mszę św. uświetniła swoją grą Orkiestra Parafialno-Gminna pod batutą Stanisława Czechowicza. Byli także obecni strażacy OSP Piekoszów. Po „Uczcie Eucharystycznej” była „Uczta dla ucha” – czyli Koncert w wykonaniu Chóru Parafii Garnizonowej w Kielcach pod dyrekcją Edyty Bobryk.

Do Uroczystości Odpustowej przygotowywaliśmy się przez Odnowienie Misji Świętych. Nauki wygłosił ks. Wojciech Sokołowski MIC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym, gdzie był więziony Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński. Prymas Tysiąclecia koronował także obraz Matki Bożej Piekoszowskiej 8 września 1968 r. – a więc dokładnie 51 lat temu.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy