I Komunia Święta

W sobotę, 18 lipca 2020 r. – po ponad 2-miesięcznym oczekiwaniu spowodowanym stanem epidemii – nadszedł w naszej parafii uroczysty dzień I Komunii Świętej.

Dzieci klas III, przygotowane przez katechetów ks. Szymona, s. Kamilę i p. Edytę Pięta, przystąpiły do I Komunii w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 12.00. Obydwu Mszą św. przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Szymon.

W tym roku dzieci siedziały w ławkach razem z rodzicami, aby ograniczyć do minimum kontakt z innymi uczestnikami liturgii. Jak widać – pięknie to wyglądało i same dzieci na pewno bardziej przeżyły Eucharystię.

Trzeba także wspomnieć, że oprócz uroczystego dnia I Komunii Świętej kilkoro dzieci przystępuje w tym roku do I Komunii Świętej indywidualnie – w wybrane przez rodziców dni. Wszystkim dzieciom gratulujemy tego, że mogą już w pełni uczestniczyć w Eucharystii!