I Komunia Święta

W sobotę, 18 lipca 2020 r. – po ponad 2-miesięcznym oczekiwaniu spowodowanym stanem epidemii – nadszedł w naszej parafii uroczysty dzień I Komunii Świętej.

Dzieci klas III, przygotowane przez katechetów ks. Szymona, s. Kamilę i p. Edytę Pięta, przystąpiły do I Komunii w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 12.00. Obydwu Mszą św. przewodniczył ks. Proboszcz, a kazanie wygłosił ks. Szymon.

W tym roku dzieci siedziały w ławkach razem z rodzicami, aby ograniczyć do minimum kontakt z innymi uczestnikami liturgii. Jak widać – pięknie to wyglądało i same dzieci na pewno bardziej przeżyły Eucharystię.

Trzeba także wspomnieć, że oprócz uroczystego dnia I Komunii Świętej kilkoro dzieci przystępuje w tym roku do I Komunii Świętej indywidualnie – w wybrane przez rodziców dni. Wszystkim dzieciom gratulujemy tego, że mogą już w pełni uczestniczyć w Eucharystii!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy