Imieniny ks. Proboszcza

Drugi dzień maja to wspomnienie św. Zygmunta, męczennika i dzień imienin ks. Proboszcza. W tym roku przeżywaliśmy również Uroczystość NMP Królowej Polski (przeniesioną z niedzieli, 3 maja).

O godz. 7.00 została odprawiona Msza św., podczas której modliliśmy się o potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej w intencji ks. Proboszcza. Eucharystii przewodniczył Solenizant, a koncelebrowali księża wikariusze oraz ks. dr Jan Jagiełka, który wygłosił homilię.

W związku ze stanem epidemii Eucharystia była transmitowana za pośrednictwem Internetu.

Tradycyjnie po Komunii Świętej zostały złożone imieninowe życzenia, następnie zostało odprawione nabożeństwo majowe. Nie mogło zabraknąć również cukierków.

Warto także wspomnieć, że zgodnie z tradycją – w maju, codziennie o godz. 6.00 nasza Orkiestra Parafialno-Gminna budzi nas grając pieśni maryjne.