Kalwaria Zebrzydowska, Kraków i… Minoga

W sobotę, 7 marca 2020 r. 51-osobwa grupa parafian na czele z ks. Michałem i naszymi siostrami udała się na Wielkopostną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Minogi.

Z Piekoszowa wyruszyliśmy punktualnie o godz. 8.00. Pierwszym celem naszej Pielgrzymki było Sanktuarium Maryjno-Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasze odwiedziny u Matki rozpoczęliśmy od odprawienia nabożeństwa Drogi Krzyżowej na klasztornych krużgankach. Następnie o godz. 13.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice, której przewodniczył ks. Michał. Do naszej grupy dołączyli się pielgrzymi ze Skorzeszyc. O godz. 14.00 udaliśmy się do miejscowej restauracji na pyszny obiad.

Około godz. 15.00 wyruszyliśmy z Kalwarii do Krakowa. Tam w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego uczestniczyliśmy w Misterium Męki Pańskiej, które od wielu lat jest przygotowywane przez salezjańskich kleryków.

W drodze powrotnej do Piekoszowa zatrzymaliśmy się w Minodze, gdzie od tygodnia jest na praktyce nasz diakon Sebastian Flak. Po krótkiej modlitwie w kościele Narodzenia NMP diakon Sebastian opowiedział nam historię parafii i dokładnie oprowadził po kościele.

Do Piekoszowa wróciliśmy kilka minut po godz. 21.00. Tak rozpoczęliśmy tegoroczny sezon pielgrzymkowy :).