Kalwaria Zebrzydowska, Kraków i… Minoga

W sobotę, 7 marca 2020 r. 51-osobwa grupa parafian na czele z ks. Michałem i naszymi siostrami udała się na Wielkopostną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Minogi.

Z Piekoszowa wyruszyliśmy punktualnie o godz. 8.00. Pierwszym celem naszej Pielgrzymki było Sanktuarium Maryjno-Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasze odwiedziny u Matki rozpoczęliśmy od odprawienia nabożeństwa Drogi Krzyżowej na klasztornych krużgankach. Następnie o godz. 13.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice, której przewodniczył ks. Michał. Do naszej grupy dołączyli się pielgrzymi ze Skorzeszyc. O godz. 14.00 udaliśmy się do miejscowej restauracji na pyszny obiad.

Około godz. 15.00 wyruszyliśmy z Kalwarii do Krakowa. Tam w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego uczestniczyliśmy w Misterium Męki Pańskiej, które od wielu lat jest przygotowywane przez salezjańskich kleryków.

W drodze powrotnej do Piekoszowa zatrzymaliśmy się w Minodze, gdzie od tygodnia jest na praktyce nasz diakon Sebastian Flak. Po krótkiej modlitwie w kościele Narodzenia NMP diakon Sebastian opowiedział nam historię parafii i dokładnie oprowadził po kościele.

Do Piekoszowa wróciliśmy kilka minut po godz. 21.00. Tak rozpoczęliśmy tegoroczny sezon pielgrzymkowy :).

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy