Klerycy u Matki Bożej Miłosierdzia

7 kleryków pierwszego roku, którzy przebywają na tzw. kursie wstępnym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach wraz z księżmi przełożonymi odwiedzili w poniedziałek, 16 września 2019 r. Piekoszów.

Najpierw udali się do Domu dla Niepełnosprawnych, gdzie serdecznie zostali podjęci przez dyrektora ks. dr. Jana Jagiełkę. Następnie klerycy pokłonili się Matce Bożej Miłosierdzia, czczonej od ponad 300 lat w naszym Sanktuarium.

Klerycy wysłuchali krótkiej historii parafii i sanktuarium oraz odmówili specjalną modlitwę do Matki Bożej Miłosierdzia. – „Ta modlitwa jest odmawiana u nas każdego dnia. Jest w niej m.in. prośba o powołania, których nigdy z naszej parafii nie brakuje” – mówi ks. Michał.

Kurs wstępny to taki czas, kiedy nowi klerycy mieszkają już w seminarium i przygotowują się oficjalnie do rozpoczęcie roku formacji razem z wszystkimi innymi współbraćmi. Klerycy odwiedzają także różne instytucje diecezjalne.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy