„Koronka na ulicach miast świata”

Po raz drugi nasza parafia przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Koronka na ulicach miast świata”, której celem jest szerzenie orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Co roku 28 września – w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki – o godz. 15.00 mieszkańcy polskich miast, miejscowości i wsi wychodzą na ulice, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym toku zgromadziliśmy się przy krzyżu na skrzyżowaniu ulic Wolności i Kolejowej.

Modlitwie towarzyszą co roku określone intencje. – „W tym roku chcemy się modlić o pokój na całym świecie; za imigrantów, aby mogli powrócić do swoich domów; za kapłanów o świętość ich życia oraz za cały Kościół” – mówił ks. Michał przed rozpoczęciem modlitwy.

Po Koronce wszyscy zebrani oddali cześć relikwiom bł. ks. Michała Sopoćki.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Koronce!