Modlimy się ze świętym Józefem

Każdego 19. dnia miesiąca w tym szczególnym roku poświęconym św. Józefowi w naszym Sanktuarium na Mszach Świętych wieczornych będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Józefa.

Zgodnie z wolą papieża Franciszka oraz dokumentem Penitencjarii Apostolskiej będziemy mogli podczas tej wyjątkowej modlitwy uzyskać dar odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia Święta i modlitwa w intencjach papieża Franciszka). Łaskę odpustu możemy ofiarować za siebie lub za osobę zmarłą.

Zapraszamy zatem 19 stycznia br. o 17:00 do naszego piekoszowskiego Sanktuarium. Polecajmy siebie, nasze rodziny i troski opiece tego wielkiego Patrona!

Starożytna modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia. O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców. O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

Więcej o modlitwie do św. Józefa