Modlitwa w intencji Ojczyzny

W piątek, 3 maja przeżywaliśmy Uroczystość NMP Królowej Polski. Podczas każdej Mszy św. odnowiliśmy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

O godz. 12.00 została odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z racji 228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszy św. przewodniczył ks. Dziekan, a uczestniczyły w niej liczne poczty sztandarowe, strażacy ze wszystkich jednostek naszej gminy oraz władze samorządowe na czele z Wójtem Zbigniewem Piątkiem. Mszę św. uświetniła także nasza Orkiestra Parafialno-Gminna pod batutą Stanisława Czechowicza.

W homilii ks. Michał mówił o genezie powstania Uroczystości NMP Królowej Polski. – „Dzisiejsze święto jest świadectwem wiary naszych przodków, którzy nie wstydzili się i nie wahali się swoich losów, trudnych zmagań i walki o niepodległość w czasach niewoli, powstań, wojen, okupacji, a także swoich nadziei osobistych i narodowych powierzać Maryi, Królowej Polski”.

Kaznodzieja nawiązał także do bieżących wydarzeń, które dzieją się w naszej Ojczyźnie. – „Czy nie aktualne są słowa wypowiedziane przed lat przez Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego: Jeśli przyjdą niszczyć ten Naród, to najpierw zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego Narodu” – pytał ks. Michał.

W procesji z darami do ołtarza zostały przyniesione kwiaty, owoce, flaga narodowa oraz chleb i wino. 

Msza św. rozpoczęła się śpiewem pieśni „Bogurodzica”, a na zakończenie – po zasłonięciu obrazu odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego.

Foto: Stanisław Rysiński