Nasi diakoni zostali magistrami!

W czwartek, 14 maja 2020 r. nasi diakoni: Paweł Smolarczyk i Sebastian Flak obronili swoje prace magisterskie i otrzymali tytuł naukowy: magister teologii. Obie prace zostały napisane na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Dkn Paweł Smolarczyk przedstawił pracę magisterską pt.: „Kult Maryi w Jej koronowanych wizerunkach w świetle obrzędu koronacji wizerunku Najświętszej Maryi Panny”. Praca została napisana na seminarium naukowym z liturgiki u ks. dr. Mirosława Kowalskiego.

Dkn Sebastian Flak przedstawił pracę magisterską pt.: „Rola sanktuariów diecezji kieleckiej na podstawie III Synodu Kościoła Kieleckiego”. Praca została napisana na seminarium naukowym z teologii pastoralnej u ks. dr. Marcina Rokity.

To ostatni „krok” niezbędny na drodze do kapłaństwa. Teraz już tylko rekolekcje i święcenia kapłańskie, które przyjmą w sobotę, 30 maja 2020 r. o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach (ul. Turystyczna 3). Zachęcamy do modlitwy w ich intencji!

DIAKONOM MAGISTROM – GRATULUJEMY!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy