Za nami Piekoszowska Noc Świętych

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych – w czwartek, 31 października 2019 r. przeżyliśmy Piekoszowską Noc Świętych.

Nasze czuwanie rozpoczęło się od najpiękniejszej modlitwy Kościoła, jaką jest Eucharystia. Mszy św. przewodniczył ks. Szymon. W homilii ks. Michał przypomniał wszystkim, że „każdy, na mocy chrztu świętego, jest powołany do świętości”. Kaznodzieja przestrzegał także przed obchodzeniem dzisiejszego dnia w sposób niezgodny z nauczaniem Kościoła. – „Te wszystkie święta, które przychodzą do nas z zachodu – niech pozostaną na zachodzie. My skupiamy się na świętości i pamięci o naszych zmarłych”.

Po Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, które poprowadził diakon Paweł Smolarczyk. Przed rozpoczęciem rozważań Tajemnic Światła zostały wniesione do kościoła relikwie świętych i błogosławionych. Wnosili je nasi parafianie, a w tym czasie diakon Paweł odczytywał krótkie życiorysy świętych. Towarzyszyło nam 13 patronów. Po ustawieniu wszystkich relikwiarzy odmówiliśmy różaniec. W tym czasie była także okazja do Spowiedzi Świętej.

Po błogosławieństwie sakramentalnym uformowaliśmy procesję i wyruszyliśmy ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych na nasz cmentarz parafialny, gdzie zakończyliśmy nasze czuwanie oddając cześć – przez ucałowanie – wszystkim relikwiom.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszego kościoła na Noc Świętych!
Szczególnie dziękujemy naszej Scholi dziecięcej, wszystkim dzieciom i młodzieży!