Za nami Piekoszowska Noc Świętych

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych – w czwartek, 31 października 2019 r. przeżyliśmy Piekoszowską Noc Świętych.

Nasze czuwanie rozpoczęło się od najpiękniejszej modlitwy Kościoła, jaką jest Eucharystia. Mszy św. przewodniczył ks. Szymon. W homilii ks. Michał przypomniał wszystkim, że „każdy, na mocy chrztu świętego, jest powołany do świętości”. Kaznodzieja przestrzegał także przed obchodzeniem dzisiejszego dnia w sposób niezgodny z nauczaniem Kościoła. – „Te wszystkie święta, które przychodzą do nas z zachodu – niech pozostaną na zachodzie. My skupiamy się na świętości i pamięci o naszych zmarłych”.

Po Mszy św. rozpoczęło się nabożeństwo różańcowe, które poprowadził diakon Paweł Smolarczyk. Przed rozpoczęciem rozważań Tajemnic Światła zostały wniesione do kościoła relikwie świętych i błogosławionych. Wnosili je nasi parafianie, a w tym czasie diakon Paweł odczytywał krótkie życiorysy świętych. Towarzyszyło nam 13 patronów. Po ustawieniu wszystkich relikwiarzy odmówiliśmy różaniec. W tym czasie była także okazja do Spowiedzi Świętej.

Po błogosławieństwie sakramentalnym uformowaliśmy procesję i wyruszyliśmy ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych na nasz cmentarz parafialny, gdzie zakończyliśmy nasze czuwanie oddając cześć – przez ucałowanie – wszystkim relikwiom.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszego kościoła na Noc Świętych!
Szczególnie dziękujemy naszej Scholi dziecięcej, wszystkim dzieciom i młodzieży!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy