O św. Joannie Beretta Molla

W niedzielę, 12 sierpnia 2018 r. gościliśmy w naszym sanktuarium p. dr Krystynę Zając z Nowego Sącza, która przygotowywała naszą parafię na wprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molla.

Jak wiemy – Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaproponował, aby relikwie tej włoskiej świętej trafiły właśnie do naszego Piekoszowskiego Sanktuarium. W czasie uroczystości Jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia – w niedzielę, 9 września br. Ksiądz Biskup dokona uroczystego wprowadzenia jej relikwii.

Pani doktor Krystyna Zając przekazała nam, że życie Joanny Beretta Molla nie było łatwe. Z powodu choroby nowotworowej musiała wybrać, czy ma poddać się aborcji, czy ma narazić swoje własne życie. Zdecydowała, że urodzi dziecko. Dziecko urodziło się zdrowe, Joanna po kliku miesiącach zmarła na sepsę.

Za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla młodzi zanoszą modlitwy z prośbą o dobry wybór żony i męża, o dar macierzyństwa. Jest wzywana także jako patronka wszystkich, którzy cierpią na choroby nowotworowe. W tych wszystkich intencjach będziemy się modlili od października w każdy 8 dzień miesiąca podczas wieczornego czuwania z Matką Bożą Miłosierdzia.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy