Poświęcenie przyborów szkolnych

Od niedzieli, 16 września 2018 r. wznowiliśmy odprawianie Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.15.

Tradycyjnie po wakacjach zaprosiliśmy w sposób szczególny do udziału w tej Mszy św. dzieci klas I, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Po kazaniu miał miejsce obrzęd poświęcenia przyborów szkolnych.

W tym roku dzieci otrzymują specjalne obrazki pt.: „ZIARNO” – kolorowe karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku wraz z ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Z jednej strony jest wydrukowany tekst Ewangelii danej niedzieli, a z drugiej są zadania przeznaczone do wykonania przez dzieci. Następnie należy odciąć dół karteczki – wypełnić odpowiedzi, podpisać i przynieść do kościoła w następną niedzielę. Co tydzień będziemy losowali nagrody (słodycze itp.), a raz w miesiącu – ze wszystkich karteczek wylosuje jedną „lepszą” nagrodę.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami
do coniedzielnego
uczestnictwa w tej Mszy św.!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy