Odpust i dożynki w Piekoszowie

 

Pielgrzymowanie do sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie jest wieloletnią tradycją. Od kilku już lat połączone jest z dożynkami dekanalnymi. Udział w dożynkach wzięły wszystkie parafie z dekanatu piekoszowskiego: Chełmce, Ćmińsk, Jaworznia, Łosień, Rykoszyn, Strawczyn, Szczukowice i Wierna.

 

Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wyruszyli pieszo ze swoich parafii z wieńcami dożynkowymi. W długiej czasem drodze, obok pięknego śpiewu nie brakowało modlitwy różańcowej, Litanii i Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Przed południem nastąpiło uroczyste wejście pątników. Pielgrzymi najpierw pokłonili się przed cudownym obrazem Matki Miłosierdzia, a następnie udali się do ołtarza polowego. Pątnicy polecali Piekoszowskiej Pani swoje rodziny, problemy, troski, prosząc o Jej wstawiennictwo, opiekę i pomoc. Uroczystej Mszy św., sprawowanej na ołtarzu polowym przy sanktuarium, przewodniczył i homilię wygłosił ks. kanonik Piotr Motyka, proboszcz parafii Masłów. Podczas liturgii zostały poświęcone wieńce dożynkowe, wykonane przez poszczególne parafie. Wyrażały one wielkie dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony, owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Uroczystości dożynkowo-odpustowe uświetniał chór parafialny oraz orkiestra z Piekoszowa.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę i z wiarą przeżyte Dożynki w dzień urodzin Patronki naszej parafii Maryi.

Galeria – Odpust i dożynki w Piekoszowie

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy