Odpust Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to w naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Na Eucharystię do naszego Sanktuarium przybyli liczni pielgrzymi oraz nasi parafianie.

Przez całą niedzielę Słowo Boże głosił ks. prałat Dariusz Gącik – Wikariusz Generalny Diecezji Kieleckiej.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 modliliśmy się za dwie siostry pochodzące z naszej parafii: s. M. Mariolę Wijas (rodem z Micigozdu) i s. M. Kamilę Stolarczyk (rodem z Piekoszowa), które obchodziły 25-lecie ślubów zakonnych. Po Komunii Świętej delegacje złożyły jubilatkom życzenia. Były też cukierki i jubileuszowe obrazki.

W samo południe rozpoczęła się Suma Odpustowa, której przewodniczył ks. Dariusz Gącik. Mszę św. uświetniła swoją grą nasza Orkiestra Parafialno-Gminna, śpiewał Chór Parafialny, był także poczet sztandarowy OSP Piekoszów wraz z liczną grupą strażaków. Suma zakończyła się Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus.

* * *