Ostatni Wieczór Fatimski za nami

W sobotę, 13 października 2018 r. zgromadziliśmy się licznie na ostatnim w tym roku Wieczorze Fatimskim. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Podzamcza.

Mszę św. odprawili ks. Szymon wraz z ks. Proboszczem. W homilii ks. Szymon podsumował wszystko to, co działo się w Fatimie w czasie objawień Maryi. – „Chociaż Portugalia leży na zachodzie Europy to należałoby powiedzieć, że Fatima jest w centrum Europy. Fatima – miejsce związane z przesłaniem pokoju, modlitwą nadziei” – mówił kaznodzieja.

Ks. Szymon stwierdził, że z Orędzia Fatimskiego, jakie zostawiała Maryja płyną cztery wyzwania: nawrócenie, różaniec, zawierzenie i pokuta.

Kaznodzieja zachęcał także do wprowadzenia w swoje życie Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. – „Odprawia się je przez 5 kolejnych pierwszych sobót miesiąca. Aby dobrze je odprawić należy przystąpić do Komunii Świętej, odmówić modlitwę różańcową i przez minimum 15 minut rozważać jedną tajemnicę różańca” – dodał ks. Szymon.

Po Mszy św. rozpoczęliśmy odmawianie Tajemnic Radosnych Różańca Świętego i wyruszyliśmy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Po procesji – w kościele odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i sprawdziliśmy naszą tzw. „listę obecności”. W Fatimie na zakończenie nabożeństwa ksiądz mówi „dobranoc” w różnych językach i osoby wywołane odpowiadają „dobranoc” – u nas ks. Michał mówił „dobranoc” mieszkańcom poszczególnych miejscowości i ci, również odpowiadali.

Bardzo dziękujemy wszystkim,
którzy od maja przychodzili na nasze Nabożeństwa Fatimskie!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy