Otrzymali Dary Ducha Świętego

W związku z poluzowaniem obostrzeń wynikających z trwającej pandemii w sobotę, 27 czerwca 2020 r. mogło się odbyć w naszej parafii Bierzmowanie.

O godz. 16.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. W czasie Eucharystii 64 osoby – uczniowie klas VIII – przyjęły z rąk Księdza Biskupa Sakrament Bierzmowania.

Wszyscy kandydaci do Bierzmowania mieli założone czerwone maseczki – kolor czerwony symbolizuje Ducha Świętego. Te maseczki na pewno staną się wyjątkową pamiątką z tej uroczystości przeżywanej w tak niecodziennych warunkach.

Młodzież otrzymała także krzyżyk, który został poświęcony przez Księdza Biskupa.

Na zakończenie uroczystości ks. Proboszcz zachęcił młodych, aby pozostali nadal obecni w Kościele – aby regularnie uczestniczyli we Mszach św.