Piękny, lipcowy wieczór fatimski

W miniony wtorek, 13 lipca br. wspólnota parafialna wraz z pielgrzymami zebrała się w naszym Sanktuarium na kolejnym w tym roku wieczorze fatimskim. Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy o godzinie 20:00 od Eucharystii. Przewodniczył jej ks. Karol. W naszej modlitwie polecaliśmy intencje dziękczynno-błagalne za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej.

Ks. Karol w homilii podkreślił, że nawiązanie trwałej relacji z Jezusem wymaga od nas stanięcia w prawdzie wobec Niego i siebie samych. Wskazał, że dokonuje się ono w sposób pełny u krat konfesjonału. Zwrócił uwagę, że współczesny świat oferuje nam obiektywne zło, które przystrojone jest płaszczem dobra i piękna. Zaznaczył, że właśnie Maryja uczy nas spojrzenia wiary, Bożego spojrzenia na nasze sprawy o otaczający nas świat, które to spojrzenie potrafi zdemaskować zło. 

Po Eucharystii rozpoczęliśmy wspólnie modlitwę różańcową. Następnie wyruszyliśmy w procesji z figurą Matki Bożej, którą pięknie przystroili mieszkańcy Podzamcza, za których modliliśmy się w czasie lipcowego nabożeństwa. Figurki świętych Łucji, Hiacynty i Franciszka poniosły dzieci, które włączały się czynnie we wspólną modlitwę.

Po zakończonej procesji powróciliśmy do naszego kościoła. Przyjęliśmy dar Bożego błogosławieństwa, wzajemnie się pożegnaliśmy, życząc sobie dobrej nocy. Łącząc się z Matką Bożą Królową Polski odśpiewaliśmy także Apel Jasnogórski.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy