Piekoszowska Noc Świętych

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października 2018 r. zgromadziliśmy się licznie w naszym sanktuarium, aby przeżyć wyjątkową noc – Noc Świętych.

Modlitwę rozpoczęliśmy o godz. 17.00 od Eucharystii – najpiękniejszej modlitwy Kościoła. W homilii ks. Szymon wyjaśnił, jak na przestrzeni wieków rozwijał się kult świętych. Zaznaczył także, że „świętość nie jest zarezerwowana dla wybranych, ale jest możliwa do osiągnięcia przez każdego z nas”. Kaznodzieja podziękował również dzieciom za to, że przyszły do kościoła na Noc Świętych.

W czasie Mszy św. została użyta I Modlitwa Eucharystyczna – tzw. Kanon Rzymski, w której wymienia się imiona wielu świętych pierwszych wieków Kościoła.

Po Mszy św. rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Na ołtarz obok Najświętszego Sakramentu zostały przyniesione przez parafian relikwie świętych i błogosławionych – naszych orędowników w niebie. Podczas wnoszenia relikwii kleryk Paweł Smolarczyk odczytywał życiorysy świętych. Obrzęd ten był przeplatany śpiewem Scholi dziecięcej „BOŻE NUTKI” pod dyrekcją s. Kamili.

Po złożeniu ostatniego relikwiarza została odmówiona pierwsza tajemnica chwalebna – Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Następnie ks. Michał udzielił wszystkim sakramentalnego błogosławieństwa, po czym wyruszyliśmy w procesji na cmentarz. Wszyscy otrzymali znicze. Ich płomień oświetlał naszą drogę. W czasie procesji odmawialiśmy kolejne tajemnice różańcowe.

Na cmentarzu, przy ołtarzu, popatrzyliśmy na nasz pięknie oświetlony kościół i odśpiewaliśmy „Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia”. Była także możliwość oddania czci wszystkim relikwiom.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli
w tym wyjątkowym czuwaniu! Było blisko 400 osób!

Foto: Ks. Szymon Usarz

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy