Pielgrzymka do Medjugorie

Ks. Jan Jagiełka, Dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie organizuje pielgrzymkę do Medjugorie. Zachęcamy naszych parafian do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Poniżej zamieszczamy program wyjazdu oraz szczegóły dotyczące zapisów. 

PIELGRZYMKA: SŁOWENIA – CHORWACJA – MEDJUGORIE

 

1 dzień – wyjazd z Piekoszowa o godz. 04:00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii. Zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja, nocleg

 

2 dzień – śniadanie. Przejazd do Bled– najpopularniejszej miejscowości uzdrowiskowej w Słowenii. Rejs statkiem po jeziorze do Sanktuarium, do którego pielgrzymowano już w okresie średniowiecza. Następnie przejazd do Postojnejzwiedzanie Postojnej Jamy o łącznej długości korytarzy ok 25 km należącej do najpiękniejszych jaskiń naciekowych w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja

 

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Opatiji, sławnego kurortu nadmorskiego krótki spacer. Następnie przejazd do Ninu– zwiedzanie miasta starówka na wyspie, kościół Świętego Krzyża z IX w. uważany niegdyś za najmniejszą katedrę świata (obwód ok. 40 m). Dalej przejazd do Zadaru, krótkie zwiedzanie miasta – kościół św. Donata, katedra św. Anastazji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Splitui zwiedzanie miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich, Ratusza z XV wieku oraz katedry. Następnie przejazd do Trogiru, zwanego – Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Następnie przejazd do Dubrownika, nazywanego „perłą Adriatyku”, miasta założonego przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Płaca, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, pałac Rektorów, spacer wokół murów miejskich. Przejazd na nocleg w Medjugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

6 dzień – po śniadaniu całodniowy pobyt w Medjugorje: wyjście na Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac; czas wolny; udział w nabożeństwach min. wieczornej Modlitwie Różańcowej, Mszy Świętej; Adoracjach Najświętszego Sakramentu. Obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień – po śniadaniu wspólne wejście na Górę Objawień – Podbrdo(Brdo Ukazanja). Przejazd na wycieczkę do Mostaru(Stary Most, Meczet, Dom Turecki). W godzinach popołudniowych powrót i odpoczynek. Wieczorem Msza Św., obiadokolacja i przejście na nabożeństwo i wieczorną Modlitwę Różańcową. Nocleg.

 

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego w Plitwicach– jednego z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Następnie przejazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień – po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Marija Bistrica (Chorwacka Częstochowa – wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej). Następnie przejazd do Budapesztu, zwiedzanie miasta: Baszty Rybackie, Kościół Macieja, Katedra, Wzgórze Zamkowe. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

10 dzień – po śniadaniu dalsze zwiedzanie Budapesztu. W godzinach popołudniowych Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin: 14.05 – 23.05.2016 Cena: 700 zł + 300 Euro

 

Cena zawiera: – przejazd komfortowym autokarem – zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach pokoje 2, 3 osobowe – wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji – opieka pilota – opieka duszpasterza – ubezpieczenie: KL i NNW, bagaż – codzienne Msze Św.

 

Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, wjazdy do miast, taksę klimatyczną, komunikacji miejskiej, zestawy słuchawkowe: ok. 80 €

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

Zgłoszenia u ks. Jana Jagiełki: mail: [email protected]

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy