Pielgrzymka do Montserrat, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatimy, Avili, Saragossy i Barcelony

Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Montserrat, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatimy, Avili, Saragossy i Barcelony w dniach 26 kwietnia – 6 maja 2015 r. O szczegółach można się dowiedzieć u ks. Jana Jagiełki. 

PIELGRZYMKA LOTNICZNA LOURDES – FATIMA

 

 

Montserrat – Lourdes – Burgos – O’Cebreiro – Santiago de Compostella – Braga

 Fatima – Batalha – Alcobaca – Avila – Saragossa – Barcelona

 

 

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach o godz. 04:15, odprawa, odlot o godz. 06:15, lądowanie na lotnisku w Barcelonie o godz.09:00. Przejazd na wzgórze Montserrat – nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny, Msza Święta. Następnie przejazd do  Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.                                     

 

2 dzieńpo śniadaniu, całodzienny pobyt w Lourdes(urokliwym pirenejskim miasteczku) i na terenie Sanktuarium: Msza Święta, Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), Droga Krzyżowa. Obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Powrót do hotelu na nocleg.                                    

 

3 dzień – Msza Święta, śniadanie, następnie przejazd do Burgos dawnej stolicy Królestwa Kastylii    i spacer po mieście: pomnik Cyda, Katedra Santa Maria, stare miasto z bramą miejską Arco S.Maria. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.    

 

4 dzień – po śniadaniu przejazd do O’Cebreiro – nawiedzenie sanktuarium Cudu Eucharystycznego, Msza Święta, następnie przejazd do Santiago de Compostella, zakwaterowanie hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Santiago de Compostella, nawiedzenie grobu Świętego Jakuba, zwiedzanie Katedry, Msza Święta. Następnie przejazd na obrzeża miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzenie Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.    

 

6 dzień – Msza Święta, śniadanie, pobyt w Fatimie: Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II). Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień – Msza Święta, śniadanie, przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie: klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO z gotyckimi grobowcami króla Pedro I i Ines de Castro – bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii oraz Salę Królów z posągami wszystkich władców Portugalii. Przyjazd do Salamanki, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Avili – rodzinnego miasta Świętej Teresy – odwiedzenie miejsc związanej ze Świętą, zwiedzanie przepięknego średniowiecznego miasta z doskonale zachowanymi murami miejskimi, Katedra, Msza św. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień-po śniadaniu przejazd do Saragossy, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Del Pilar, miejsce, gdzie Maryja objawiła się św. Jakubowi, spacer po mieście.Następnie przejazd na Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

10 dzień – po śniadaniu przejazd do stolicy Katalonii – Barcelony i zwiedzanie miasta: Sagrada Familia (z zewnątrz) – najsłynniejsze i wciąż niedokończone dzieło Antonio Gaudiego, Park Guell, następnie spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej, nawiedzie Katedry Św. Eulalii – Msza Święta, La Ramblas, Oceanarium. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

11 dzień – śniadanie w formie suchego prowiantu, transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa,odlot o godz. 09:35, lądownie na lotnisku w Katowicach/Pyrzowicach o godz. 12:25. Zakończenie pielgrzymki.  

 

 

 

Termin: 26.04 – 06.05.2015                                

 

Cena: 3 740 zł

 

Świadczenia:

 

  • Ø przelot samolotem na trasie: Katowice/Pyrzowice – Barcelona – Katowice/Pyrzowice
  • Ø transport autokarem na całej trasie zwiedzania
  • Ø zakwaterowanie: 10 noclegów, pok. 2,3 os.,
  • Ø wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji
  • Ø opieka pilota
  • Ø opieka duszpasterza
  • Ø ubezpieczenie: KL, NNW

Uwaga:

* sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę miejską: ok. 55

* kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy