Pielgrzymka do Rzymu

Jest jeszcze 15 wolnych miejsc na wrześniową (12-20.09.2015), tanią pielgrzymkę autokarową do Wenecji, Asyżu, Rzymu i Padwy. Warunkiem udziału jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym. Chętnych zaprasza ks. Jan Jagiełka z Domu dla Niepełnosprawnych, tel. 41-3061355. 

 

Program

 

12.IX (sobota)     – Podróż do Włoch, nocleg w okolicach Wenecji

 

13.IX (niedziela) – Msza Święta, śniadanie, podróż statkiem Barracuda kanałem della Giudecca, nawiedzenie bazyliki św. Marka, zwiedzanie centrum Wenecji, podróż powrotna statkiem, nocleg w San Martino in Campo (hotel LE QUERCE)

 

14.IX (poniedziałek)    – śniadanie, Msza Święta w krypcie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkula), Bazylika św. Franciszka,  Kościół św. Piotra (więzienie domowe), Katedra św. Rufina (chrzcielnica, wystawa portretów św. Jana Pawła II), Bazylika św. Klary, nocleg w Rzymie

 

15.IX (wtorek)    – śniadanie, Kościół Najświętszej Maryi Panny Wszystkich Ludzi (obrazy Caravaggia: nawrócenie Szawła, Ukrzyżowanie św. Piotra), piazza del Popolo, Monte Pincio, Schody Hiszpańskie, kościół Madonna del Miracolo (Msza prymicyjna św. Maksymiliana Kolbe, nawrócenie Żyda Ratisbone), Fontanna di Trevi, Piazza Colonna, kościół św. Ignacego, Panteon, kościół Santa Maria Sopra Minerva (grób św. Katarzyny ze Sjeny, Chrystus Zmartwychwstały z krzyżem Michała Anioła), kościół św. Iwona projektowany przez Borrominiego), plac Navona (fontanna czterech rzek Berniniego i kościół św. Agnieszki Borrominiego), kościół św. Ludwika (obrazy Caravaggia: powołanie Mateusza, natchnienie ewangelisty Mateusza, męczeństwo św. Mateusza), kościół św. Augustyna (statua Matki Bożej „od Porodu”, obraz Caravaggia: Madonna pielgrzymów, grób św. Moniki), Msza Święta, kolacja, nocleg w Rzymie

 

16.IX (środa)      – śniadanie, Audiencja z Ojcem Świętym Franciszkiem na placu św. Piotra, Msza Święta w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Bazylika Matki Bożej Większej, kościół św. Praksedy, Bazylika św. Pawła, kolacja, nocleg w Rzymie

 

17.IX (czwartek) – śniadanie, Schody Święte, Bazylika św. Jana na Lateranie, kościół św. Piotra w Okowach, Koloseum, Fori Imperiali, Plac Wenecki, Kapitol, Kościół Matki Bożej Aracoeli, Forum Romanum, „Usta prawdy”, Msza Święta, kolacja, nocleg w Rzymie

 

18.IX (piątek)     –  śniadanie, Msza Święta przy grobie św. Jana Pawła II, Bazylika Watykańska, Muzeum Watykańskie, kaplica sykstyńska, Awentyn: „Ogród Pomarańczowy”, kościół św. Sabiny, plac Kawalerów Maltańskich, kościół św. Aleksego, kolacja, nocleg w Rzymie

 

19.IX (sobota)     – śniadanie, Padwa: prezentacja multimedialna o życiu św. Antoniego, nawiedzenie grobu i relikwii św. Antoniego, Msza Święta, kolacja, nocleg w okolicach Wenecji

 

20.IX (niedziela) – podróż do Polski

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy