Pielgrzymka Kielecka w Piekoszowie

W czwartek, 9 sierpnia 2018 r. gościliśmy w naszym sanktuarium ponad 1.200 pielgrzymów z Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Od godz. 10.30 rozpoczęło się „wchodzenie” trzynastu grup pielgrzymów. Tradycyjnie już pierwszą grupę poprowadził Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Pielgrzymi byli kropieni obficie wodą święconą, następnie całowali krzyż i wchodzili do kościoła, aby przywitać się z Matką Bożą Piekoszowską.

Kilkanaście minut po godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Ze względu na panujący upał Eucharystia była sprawowana w tym roku w kościele. Na początku Mszy św. wszystkich zebranych powitał ks. kan. Zygmunt Kwieciński, kustosz naszego sanktuarium. Homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Witold Janocha. Po kazaniu kapłani udzielali chętnym Sakramentu Chorych, bowiem tego dnia wszyscy pielgrzymi pochylali się nad tym właśnie sakramentem.

Po Mszy św. wokół kościoła można było skorzystać z posiłków, które zostały przygotowane przez mieszkańców Piekoszowa. Księża i kadra zostali zaproszeni na posiłek do Domu dla Niepełnosprawnych, który przygotowali w tym roku mieszkańcy Podzamcza.

Około godz. 13.30 pątnicy rozpoczęli wymarsz z naszej parafii i udali się w stronę Rykoszyna.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich naszym parafianom za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów i za wszelkie dobro!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy