Pielgrzymka ministrantów do Lichenia

W dniach 30.04  – 01.05 br, służba liturgiczna Naszej Parafii wraz z rodzicami udała się na Pielgrzymkę do Bazyliki MB Królowej Polski w Licheniu. Po drodze odwiedzili oni Bazylikę w Kaliszu oraz Las Grąbliński.

Po przybyciu do Lichenia zjedliśmy smaczny obiad po czym  poszliśmy na Golgotę przy Bazylice, gdzie odprawiliśmy Drogę. Krzyżową. O godz.19.00 uczestniczyliśmy w Mszy Św. pod przewodnictwem kustosza Licheńskiej Bazyliki. Podczas Eucharystii lektorzy i ministranci z Naszej Parafii służyli ubrani w stroje liturgiczne. O godz.21 w Bazylice odbył się Apel Jasnogórski, po którym Obraz MB Królowej Polski został zasłonięty. Następnego dnia o godz. 7.00 udaliśmy się do kaplicy hotelowej gdzie Ks. Zbigniew odprawił Mszę Św. Po Eucharystii zjedliśmy pyszne śniadanie. Po posiłku zwiedzaliśmy Licheńska Bazylikę i teren wokół niej. W godzinach południowych opuściliśmy Licheń. W drodze powrotnej udaliśmy się do Lasu Grąblińskiego oraz do Kościoła, gdzie była ochrzczona Św. s. Faustyna Kowalska. Udaliśmy się również do Jej rodzinnego domu. Do Piekoszowa przybyliśmy o godz.19.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy