Pielgrzymka Parafialna do Sanktuariów Maryjnych – GALERIA

17 maja autokar pełen pielgrzymów z Piekoszowa odjechał spod kościoła.

Droga daleka, bo aż na Mazury gdzie zwiedziliśmy i modliliśmy się w Sanktuariach Maryjnych.

Większość  uczestników była tam pierwszy raz. Przeżycia były ogromne. Byliśmy pod wrażeniem tych pięknych i cudownych miejsc. Pogoda była cudowna.

W Gietrzwałdzie uczestniczyliśmy we mszy Św. Każdy zabrał cudowną wodę. W Głotowie wspólnie z ks. proboszczem Zygmuntem Kwiecińskim odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Kapliczki z XIX wieku urzekały i skłaniały do refleksji.

Kolejnym etapem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym.
Cudowny obraz zachęcał pięknem.

W tym miejscu zwiedziliśmy celę, w której w latach 1953/54 był więziony kardynał Stefan Wyszyński. Księża Marianie opiekunowie tego sanktuarium przyjęli nas gościnnie i zapewnili nocleg. Rano 18 maja uczestniczyliśmy we mszy świętej niedzielnej.

Następnym etapem naszej pielgrzymki była bazylika w Świętej Lipce.

Piękno tego cudownego miejsca oczarowało wszystkich.

Ogromnym przeżyciem było wysłuchanie koncertu organowego. Przepiękne organy z ruchomymi figurkami aniołów grających na różnych instrumentach dopełniły duchowego przeżycia.

Pożegnaliśmy Mazury płynąc statkiem po jeziorach. Przepiękne widoki oczarowały każdego.

W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne krajobrazy, a wśród łanów kwitnącego złocistego rzepaku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

W autokarze śpiewaliśmy pieśni poświęcone Matce Bożej.

Modliliśmy się także do Św. Jana Pawła II gdyż 18 maja to dzień Jego urodzin.

Niech wolno nam będzie podziękować naszemu Ks. Proboszczowi za zorganizowanie tak pięknej pielgrzymki.

Uczestniczka Barbara S.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej pielgrzymki