Pielgrzymowaliśmy do Jędrzejowa

Tradycyjnie w pierwszą sobotę października odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Tym razem pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

O godz. 8.15 blisko 40-osobowa grupa parafian – na czele z ks. Michałem – wyruszyła na pielgrzymi szlak. Po dotarciu do Jędrzejowa udaliśmy się do sekretariatu, aby się zapisać i odebrać tzw. pakiet pielgrzyma.

Następnie uczestniczyliśmy w pielgrzymce razem z blisko 4.000 wiernych przybyłych z całej diecezji kieleckiej. Nasza grupa została poproszona o pomoc w trzymaniu obrazów przedstawiających wizerunki Matki Bożej z różnych sanktuariów naszej diecezji. Oczywiście była też nasza Matka Boża Miłosierdzia.

Byliśmy widoczni w tłumie, bowiem po raz pierwszy trzymaliśmy nasze piekoszowskie logo.

I jeszcze jeden radosny akcent:
Za rok 3 października – XII Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca
odbędzie się w naszym sanktuarium.
Po raz drugi (poprzednio odbyła się u nas w 2013 r.)
będziemy gościli pielgrzymów z całej diecezji kieleckiej!

>> Relacja na stronie diecezjalnej