Pierwszy rok z Chrystusem Eucharystycznym

W miniona niedzielę 12 czerwca br. dzieci klas IV w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:30 przeżywały swoją I rocznicę Komunii Świętej. Był to dobry czas do przypomnienia sobie, co i kto jest w życiu człowieka naprawdę ważny. Ksiądz Radosław Gos posługujący na co dzień w Hiszpanii pod Saragossą przewodniczył tej uroczystej liturgii i wygłosił okolicznościową homilię do zgromadzonych dzieci, które przybyły świętować ten szczególny dzień w pięknych komunijnych strojach. Ksiądz Radosław zaznaczył w homilii, że podobnie jak nawiązujemy relację z drugim człowiekiem, uprzednio dbając o swoją higienę zewnętrzną np. myjąc zęby tak samo jest z nawiązywaniem relacji z Bogiem, gdzie staramy się dbać o higienę wewnętrzną poprzez przystępowanie do sakramentu spowiedzi aby zjednoczyć się i wejść w zażyłe więzi z Bogiem w Komunii Świętej. Warto zaznaczyć, że ks. Radosław rok wcześniej udzielał tym dzieciom jako uczniom klas III I Komunii Świętej. 

Liturgię w tym dniu podjęły dzieci, które pięknie przeczytały czytania mszalne, komentarze, modlitwę wiernych a także poprowadziły na zakończenie uwielbienie. 

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za ich świadectwo wiary i troskę o ten szczególny dzień.