Pierwszy rok z Chrystusem Eucharystycznym

W miniona niedzielę 12 czerwca br. dzieci klas IV w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:30 przeżywały swoją I rocznicę Komunii Świętej. Był to dobry czas do przypomnienia sobie, co i kto jest w życiu człowieka naprawdę ważny. Ksiądz Radosław Gos posługujący na co dzień w Hiszpanii pod Saragossą przewodniczył tej uroczystej liturgii i wygłosił okolicznościową homilię do zgromadzonych dzieci, które przybyły świętować ten szczególny dzień w pięknych komunijnych strojach. Ksiądz Radosław zaznaczył w homilii, że podobnie jak nawiązujemy relację z drugim człowiekiem, uprzednio dbając o swoją higienę zewnętrzną np. myjąc zęby tak samo jest z nawiązywaniem relacji z Bogiem, gdzie staramy się dbać o higienę wewnętrzną poprzez przystępowanie do sakramentu spowiedzi aby zjednoczyć się i wejść w zażyłe więzi z Bogiem w Komunii Świętej. Warto zaznaczyć, że ks. Radosław rok wcześniej udzielał tym dzieciom jako uczniom klas III I Komunii Świętej. 

Liturgię w tym dniu podjęły dzieci, które pięknie przeczytały czytania mszalne, komentarze, modlitwę wiernych a także poprowadziły na zakończenie uwielbienie. 

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za ich świadectwo wiary i troskę o ten szczególny dzień. 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy