Poświęcenie nowej plebanii

W środę, 13 czerwca 2018 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał poświęcenia nowego Domu Parafialnego, wybudowanego po blisko 5 latach.

Budowa rozpoczęła się 5 października 2013 r., kiedy to podczas V Diecezjalnej Pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca, biskup Kazimierz Gurda poświęcił plac pod budowę plebanii i wykopał symbolicznie pierwszą łopatę ziemi. Oczywiście rozpoczęcie budowy poprzedziło przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, które trwało już od dłuższego czasu.

Obrzęd poświęcenia nowowybudowanego Domu Parafialnego poprzedziła Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. W procesji z darami do ołtarza została przyniesiona symbolicznie łopata i cegła – jako podziękowanie Panu Bogu za wybudowanie nowego Domu Parafialnego. Na zakończenie Ksiądz Biskup otrzymał swój portret na tle odnowionych piekoszowskich wież, który narysowała Karolina Poddębniak – jedna z kandydatek do Bierzmowania.

Po Mszy św. bp Jan Piotrowski wraz z kapłanami i zaproszonymi gośćmi udał się na nową plebanię. Po odczytaniu Ewangelii o budowie domu na skale, Ksiądz Biskup odmówił modlitwę i dokonał poświęcenia nowego Domu Parafialnego, przechodząc przez wszystkie pomieszczenia.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy